Haç kayıtları devam ediyor » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
30 Kasım 2019

Haç kayıtları devam ediyor

hac12020 yılında hacca gidecekler için kayıtlar devam ediyor. İlk defa hacca gidecek olanlar için 11 Kasım 2019 da başlayan kayıtlar 13 aralık 2019 tarihine kadar sürecek.
2020 yılında hacca gitmek üzere “İlk Defa Kayıt” yaptıracakların ilgili bankalara (11 Kasım-13 Aralık 2019 tarihleri arasında) 25 TL. ön kayıt ücreti yatırmış olması gerekiyor.
2019 yılında kuraya girip hacca gidemeyenlerin Kayıtları Başkanlık tarafından otomatik olarak yenileniyor.
Kayıtları Başkanlıkça yenilenenler; Hac Konaklama türü, Kayıtlı olduğu İli-ilçesi ve İletişim bilgilerinde değişiklik yapmak istedikleri taktirde bu işlemlerini 11 Kasım-13 Aralık 2019 tarihleri arasında E-Devlet veya Müftülüklerden yaptırabilirler.
Kayıtları Başkanlıkça yenilenenler Kur’a birliktelik işlemlerinde değişiklik yapmak istedikleri taktirde bu işlemlerini 11 Kasım-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Müftülüklerden yaptırabilirler.
Kur’a çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşlarımızın, “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgeleri E-Devlet üzerinden alınacaktır. bilgilendirme mesajları cep telefonuna gönderileceği için cep telefonu bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.
Bilgilendirme mesajları için cep telefonu bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.
2020 yılı Hac Ön Kayıt ve Kayıt Yenileme ile ilgili detaylı bilgiye http://www.hac.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.