“Bu şehir daha üst liglere layık” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
30 Kasım 2019

“Bu şehir daha üst liglere layık”

spor (7)Teknik direktör Fahri Aytaç’ın istifası sonrasında 1074 Çankırıspor, Harun Aydoslu ile anlaştı. Geçtiğimiz hafta sonu teknik direktör Fahri Aytaç istifa etmiş ve 1074 Çankırıspor’da teknik direktör arayışına girmişti. Gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında 1074 Çankırıspor teknik direktörlük için Harun Aydoslu ile anlaştı.
Dün Ayros ile resmi sözleşme imzalayan 1074 Çankırıspor yönetimi, Fahri Aytaç’a verdiği tüm hizmet ve katkılardan dolayı da teşekkür etti.
Gerçekleştirilen imza töreninde sporu ve Çankırı’yı çok sevdiğini dile getiren kulüp yönetim kurulu başkanı Alattin Arslan, amaçlarının güçlü bir alt yapı kurarak, şehrin çocuklarını profesyonel liglere kazandırmak olduğunu dile getirdi.
Teknik direktörlük için anlaştıkları Harun Aydoslu’nun da alt yapıya büyük önem verdiğini aktaran Arslan, “Sözleşmenin değil samimiyetin yüreğin tarihi çok daha önemli. Hocamızla görüştük. Alt yapı olarak da büyük hizmetleri var. 1 yılda 350 genci Kırıkkale sporun adı altında bunlara eğitim vermiş. Büyük bir iş. Benim de aslında yapmak istediğim hedeflerimden bir tanesi de bu. Çankırının gençliğine önem verelim. O kadar süper lig takımları izliyoruz 1 tane Çankırılı sporcu yok. Binlerce profesyonel top oynayan oyuncu var ama neden bir tane Çankırılı olmasın. Bizim geçmek istediğimiz yok alt yapı. Tabi ki üst yapı çok önemli. Üst yapı olmadan da olmuyor. Üst yapıyı hareketlendirelim önce üst yapı sonra alt yapı. Harun hocamız kendini ispatlamış hocadır. Bizi de Çankırı’yı da kendi memleketi olarak görüyor. Eşi de Çankırılı. Hocamıza ısındık. İnşallah başaracağız. Hedefimiz bu sene üst sıralarda yer almak. Yönetim olarak bir şeyler yapıyoruz. İnşallah sinerjimizi kaybetmeden devam etmek istiyoruz. Hocamızla 1,5 sene anlaştık” dedi.
“Asla şahsi bir menfaat gütmedim. Benim en büyük menfaatim 1074 Çankırıspor ve şehrimdir” diyen Arslan, “Bizler hep vericiyiz, alıcı olmadık. Varsa bir tane daha Alaattin Arslan, veya ben bu işi daha iyi yapabilirim diyen; şu an itibaren bırakabilirim. Ben nefsi hareket içinde bulunmadım bulunmayacağım. Biz kulübümüze her zaman menfaat sağlıyoruz. Biz kendimize menfaat sağlamıyoruz. Ben zaten yorulduğumu beyan ediyorum kulüp başkanlığı zaten zor iş. Sen olmazsan bizde olmayız diyen 7-8 yönetici arkadaşımız oldu sezon başında. Bizde böyle olmaz hedefimiz var 3. Lige çıkacağız bu sene de mücadele edeceğiz dedik” dedi
“10774 Çankırıspor daim kalacaktır her zaman. Başkan yönetici herkes değişebilir” diyen Arslan, “Fahri hoca bu takımın doğmasında vardı. 883 gün bu takımın başarılı olması için elinden geleni yapıyor. Onun bana istifasını sunmasında, başkanım kan değişikliği takıma fayda sağlayacaktır dedi hedeften de biraz uzaklaşınca bana fahri hoca istifasını sundu ama ben duygusal bir adamım. Atakum maçını geçersek güzel şeyler olabilir dedik. Takımımıza da güveniyorum iyi bir takım kurduk. Yönetim olarak memleketimizin katkılarıyla beraber iyi bir takım kurduk. Fahri hoca bizim özümüz canımız ciğerimiz. Geçen maçtan sonra evinde ziyaret ettik onun takımı galip geldi ona armağan ettik. Bu saatten sonra direksiyonun başına Harun hocamız geçti bundan sonra böyle devam edeceğiz” dedi.
“1074 Çankırıspor antrenörlüğü onurlu bir görevdir” diyen Harun Aydoslu, “Bu birlikteliğin öncelikle 1074 Çankırısporumuza yönetimimize bizlere şehre hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere güvenerek bu işi veren başta sayın başkanımız olmak üzere yönetimimize teşekkür ediyoruz. 1074 Çankırıspor antrenörlüğü onurlu bir görevdir. Bende bu görevi yapmak için layıkıyla çalışacağım. Çankırı’yı tanıyorum biliyorum. Potansiyeli olan bir şehir. Şehrin takımının profesyonel bir ligde olmasını bende çok istiyorum. Bal liglerinde diğer liglerde uzun süre görev yaptım” dedi.
Başarının birliktelikle geleceğini aktaran Aydoslu, “Başkanımızın projeleri söylemleri beni çok etkiledi. Yönetimimiz çok genç. Şehre sahip çıkan insanlar. Bizde Çankırıspor’un futbol tarihine ismimizin başarılıyla anılmasını istiyoruz. Bilgi birikim donanımımızın buna yeterli olduğuna inanıyorum. Beklentim bu şehrin mülki amirlerinden, idarecilerinden yönetimden futbolcusundan teknik heyetinden taraftarlardan basından bu taşın altına elimizi sokmak istiyoruz. Birlikte olursak başaramayacağımız bir şey yok. Bu şehir daha üst liglere layık” dedi.
“Görev almış hocamıza da teşekkür ediyorum” diyen Aydoslu, “Takım önceki gün çok güzel bir davranış yapıp, galibiyeti fahri hocaya armağan ettiler bu çok asil bir davranış. Meslektaşımdır emeği çok olmuştur onla da görüşeceğim. Ama futbolda böyle ayrılıklar alabiliyor. Bundan sonra kalan maçların hepsini final maçı gibi düşüneceğiz. Lig bizi nereye götürür bilemiyorum makas biraz açıldı bizim elimizde bir şey yok ama Çankırılılar, takımlarıyla övünebilecekleri bir takım izleyecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ligde en iyi yerde bitirmek istiyoruz” dedi
Aydoslu ayrıca, “Kadromuzu biliyorum oyuncuların büyük kısmını tanıyorum. İsim olarak da biliyorum. Merzifon maçıyla başlayıp devre arasına 3 maçımız var kayıpsız girmek istiyoruz. Bizler güvenen yönetimi de teşekkür ediyorum.
1074 Çankırıspor dışında belki de 10 takımla görüştüm. Ama başkanımla görüştükten sonra projelerini duyduktan sonra ben 1074 Çankırıspor’a çok ısındım. Söylemleri beni çok etkiledi. Bu görev onurlu bir görev. Diğer takımlar kafama yatmadı. Hedeflerime 1074 Çankırıspor daha çok uygun olduğu için bu görevi kabul ettim. Laf olsun diye söylemiyorum. İnşallah hayırlı olur” dedi.
“Ekip olarak yardımcı ve kaleci hocamla geldik. Beraber çalışacağız” diyen Aydoslu, “Bu ligde oynamış dolu dolu oynamış oyuncular var. Ama bir şekilde geri kalmış. Antrenörün görevi de takımı organize etmektir. Fiziksel ve zihinsel olarak oyuncuları maça hazırlamaktır. Takımı gördükten sonra da kararlılığım arttı.
İlk yarı sonuna kadar 9 puan var hepsini almak istiyoruz. Yarışırken senenin takımını da yapmak hedefimiz. Hem yarışacağız hem de sağlam temel atmak istiyoruz. Buraya gelen futbolcular buranın büyüklüğünü bilmeli. Kulüpten üstte olmamalı. Burası büyük bir marka burayı daha da büyütmek için çaba göstermemiz lazım.
Teknik olarak gözlemlerimiz oldu. Futbolcularımıza sık toplantı yapacağız eksikliklerimizi gidermek için. Doğru strateji ile takımımızı hazırlayacağız. Oynayacağımız maçlar bizi nereye götürür o çok önemli. Eksik noktalara bütçeye uygun transferler yapılabilir. Ayrılmak isteyen veya bizim göndermek isteyeceğimiz futbolcular da olabilir. Çalışan çabalayan futbolcularımız burada kalacaktır. Kimsenin menfaati 1074 Çankırıspor’dan önde değildir” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.