Çelik, “Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
02 Kasım 2019

Çelik, “Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz”

ak parti (6)AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş ve partililer katıldığı basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuldu.

Gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan AKP İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “Barış Pınarı harekâtında görev alan güvenlik güçlerimize tüm teşkilatımızla birlikte desteklerimizi yineliyoruz. Allah her daim yardımcıları olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan gazilerimize acil şifalar diliyorum.” dedi.

Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu’nun annesinin rahatsızlığı nedeniyle acil olarak İstanbul’a gittiğini ve bu nedenle toplantıya katılamadığını da belirten Çelik, 31 Mart seçimleri sonrasında teşkilatta yenileme sürecinin gerçekleştiğini dile getirdi.

26 Nisan 2019 tarihinde il başkanlığına atamanın yapıldığını da belirten Çelik, “Bu tarihten sonra İl Yönetiminin oluşturulması, Merkez İlçe, Şabanözü, Yapraklı, Eldivan İlçelerimizin İlçe Başkam atamaları yapıldı. Gençlik kolları ve Kadın kolları başkanlarımızın ataması yapıldı ve yönetim kurulları oluşturuldu. Genel Merkezin denetiminde yönetim kurulları oluşturulduğundan bu süreç belli bir zaman aldı. Şu anda Ak Parti İl teşkilatımız tüm birimleriyle çalışmalarına devam etmektedir” dedi.

Başarılı bir seçim süreci geçirdiklerini de belirten Çelik, “31Mart seçimlerinde 11 ilçenin 8 ini , 3 beldenin tamamını alarak toplamda 11 belediyeyi kazandık. İl Genel Meclisi üyeliklerinin 25 inin 18 ini kazanarak başarılı bir seçim dönemi geçirdik. Ancak maalesef Çankırı Belediyemizi kaybettik. Halkımızın takdirine saygı duyuyoruz ve yapılan bir hata varsa hatalarımızı düzelterek halkımızın teveccühünü kazanmak için tüm teşkilatımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Tüm teşkilat üyeleri ile her zaman sahada olduklarını da aktaran Çelik, “STK’larla sık sık bir araya geliyoruz ve onların fikirlerini öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Halkın AK Partiye olan herhangi bir kırgınlığı veya küskünlüğü var ise bunları gidermek için halkımızın gönlünü kazanmak birinci önceliğimizdir. Bu çalışmaları yaparken en önemli ilkemiz teşkilatımızda birlik ve beraberliği sağlamak olmuştur. Milletvekillerimizle ve tüm teşkilatımızla son derece uyum içerisinde çalışıyoruz. Çankırı’nın hasret kaldığı birlik ve beraberliği sağlayan başta milletvekillerimiz olmak üzere tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi

Şehrin sorunlarının çözümü konusunda her zaman gayret gösterdiklerini de dile getiren Çelik, “Şehrin sorunları konusunda tespitlerimizi yapıyoruz ve çözüm bulma konusunda milletvekillerimiz ve yönetimimizle var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Halkımızın ve siz değerli basın mensuplarının fikir ve görüşlerini önemsiyoruz ve en doğru kararları alabilmek için istişare kanallarını açık tutuyoruz. Yapılacak hizmetlerin tamamının takipçisiyiz. Ak Parti her zaman halkımızın umudu olmuştur ve bu durum her zaman olduğu gibi şu anda da devam etmektedir. Ak Parti halka hizmetin adıdır. Bizler halka efendilik yapmak İçin değil halkın hizmetkarı olmak İçin geldik. Gecesi gündüzü olmaksızın halkımızın taleplerini karşılamak için Milletvekillerimiz Ankara’da bizler burada sürekli olarak mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz” dedi.

Makamların gelip geçici olduğunu da söyleyen Çelik, “Bizler bu makamların gelip geçici olduğu bilinciyle halkımıza hizmet için bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu 2023 ,2053 ve 2071 hedeflerine Çankırı’mızın ve ülkemizin ulaşması için bize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz” dedi.

Çelik son olarak ise, “ Bizlerle ilgili herhangi bir konu hakkında bilgi edinmek isterseniz 24 saat telefonumuz açık. Tüm konularda bizlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Yapıcı her türlü eleştiriye açığız ve fikirleriniz her zaman bizler için yol gösterici olacaktır. Bu toplantıları bundan sonra da düzenli olarak yapmayı düşünüyoruz.

Basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelmeyi daha önceden planlamıştık ancak Gençlik kolları ve Kadın kolları yönetimlerinin tamamı oluştuktan sonra bu toplantının yapılmasını uygun bulduk. Bundan sonra sizlerle daha sık olarak bir araya gelmeyi umut ediyoruz” dedi.

Gazetecilerin sorusunu yanıtlayan İl Başkanı Çelik, özellikle hastane konusuna değinerek, “Hastane yeri konusunda bakanlık nezdinde çalışmalar sürüyor. Ankara yolu ballıca mevkiinde oradaki zemin etüdü durumuna göre hastane ile ilgili çalışmalar en kısa sürede başlayacaktır. Bu işin takipçisiyiz. Ankara’da vekillerimiz burada biz gerekli kurumlarla ilgili takiplerimizi yapıyoruz” dedi.

Sağlık Müdürlüğündeki görev değişimi konusundaki soruya ise Çelik, “Sağlık müdürümüz 2 ay önce istifa dilekçesini vermişti, görevden alınma durumu söz konusu değil” dedi.

Devlet hastanesinde yaşanan tomografi cihazı sıkıntısına da değinen Çelik, “Hastanenin ihtiyacı olan tomografi cihazı ile ilgili yeniden cihaz alınması yoluna gidildi. Ama bakanlık yeniden alınmasını istemiyor başka hastaneden temin edilmesini istedi. İhale devam ediyor. Bunla ilgili gereken neyse yapılacak. Sağlık konusunda soruşturmalar konusunda biz taraf değiliz. Yargılamalar denetlemeler müfettiş raporları tarafsız yapılıyor. Zarara uğratma gibi bir durum olursa biz kimsenin arkasında değiliz, olayın açığa çıkması noktasında elimizden geleni yaparız” dedi

Hastaneye yeni başhekiminde atandığını dile getiren Çelik, “Başhekim atanması süreci uzun bir süreç oldu. Yeni başhekim yeni ekibini kuruyor. Sağlık müdürü istifa ettikten sonra eksiklikler konusunda çaba sarf ediliyor. Çankırı devlet hastanesi ile Ankara’daki hastaneler arasında hasta kabulü noktasında gerekli protokolle ilgili çalışmalar yapılacak.

Bu eksiklerimizi bundan sonra daha hızlı yapacağız. Şu anda tespit çalışmaları yapıyoruz. Siyasette barışı sağladığımız için bürokraside de tüm kurumlarda bu barışı sağlamayı hedefliyoruz. Kurumlar arası çatışma olduğunda başarı elde edilemiyor. Kurum ve bürokrasi noktasında daha verimli çalışmalar kısa sürede gerçekleşecektir.

AK Parti’deki istifalar konusunda ise Çelik, “Çankırı Ak parti il yönetimi, il başkanı kadın gençlik ve merkez ilçe yönetimlerinin komple yenilenme süreçleri Türkiye de belki ilk defa Çankırı da gerçekleşti. Vekillerimiz destek oldu yönetimimizi oluşturduk. İl yönetiminden sonra merkez ilçe, gençlik ve kadın kollarımızın yönetimleri oluşturuldu. Bu süreçte biraz yorulduk. Partimizin desteği ile bu sorunların üstesinden geldik. Daha enerjik olarak sahada olarak çalışıyoruz. Bazı dedikodular var onları bitirdik. Yoğun çalışma süreçlerinde bazı arkadaşlarımız izin istedi ayrılmak istediler, birkaç kişi istifa etti. Partiye tepki, yönetime tepki gibi bir durum söz konusu değil.” dedi.

İl genelindeki çalışmalara değinen milletvekili Salim Çivitcioğlu ise, “Gece gündüz vatandaşlarımızın sorunlarını çözme noktasında çalışıyoruz” dedi.

Yeni hükümet konağı önündeki üst geçitteki asansör eksikliği konusuna değinen Çivitcioğlu, “Karayollarımız ile ilgili 25 noktada tespit yaptık. Bakanlıklar düzeyinde bu işlerin takipçisiyiz. Hükümet konağı önünde üst geçit var. O yolda radarla, araçların hızlarının düşürülmesi yavaş geçmesi noktasında bir çalışma yapıldı. Üst geçitte asansörle ilgili bir sorun var buna katılıyorum. Valimizle görüştük gerekli çalışmalar yapılacak” dedi

“Ben Çankırı’nın vekiliyim. Oy verenin de vermeyenin de vekiliyim” diyen Çivitcioğlu  “Bulunduğum sürece adam gibi eserler bırakmak için buradayız. İktidar partisiyiz, incelenir. Bizim birliğimizde bütünlüğümüzde bir sorun yok. İl başkanım merkez ilçe başkanım kadın kolları gençlik kolları başkanım görevinin başında. Hiçbir sıkıntı yok. Ak parti burada dimdik duruyor.

Beni sevmeyebilirsiniz ama şehrimiz için birbirimize katkı sunacak şekilde samimi olalım. Bizler her şeyi güzel yapmak için Çankırılılardan yetki almışız. Daha huzurlu bir ortamda yaşamanız için sorumluluğumuzun olduğunun farkındayız.

Vatandaş bize bir kredi verdi bizi meclise gönderdi, belediye başkanımıza başkanlık görevi verdi, bunlar gelip geçici görevler mühim olan bu zaman diliminde layıkıyla görevi yapmaktır. kıymetli belediye başkanımız kalbinde art niyet olan biri değil derdi tasası bu memlekete hizmet yapmak olan bir başkanımız. Seçimden bu yana belediye başkanıma şunu söylüyorum. Çankırı için neler yapabiliriz Ankara da neyi takip etmeliyiz  ben bu şehrin hizmetkarıyım ve senin de söylediğin güzel akla uygun projelerin takipçisiyim neler yapabiliriz diye kendisiyle 3 defa telefonla görüştük.

Biz işlerimizi takip ediyoruz. Ben şundan gocunmam, bir hizmeti belediye başkanımız yapmış deniliyorsa Allah bereket versin derim. Onun yaptığı da bizimdir. Benim başka bir derdim yok derdimiz bu memleketimize hizmet. Biz ittifakız. Cumhur ittifakımızı mecliste nasıl temsil ediyorsak Çankırı’da da bunu sürdürüyoruz” dedi.

Kırkevler kentsel dönüşüm konusuna da değinen Çivitcioğlu, “Kırkevler deki kentsel dönüşümle ilgili belediyemizle bu işi çözelim istiyoruz ama henüz bir dönüş olmadı” dedi.

Barış pınarı harekatına da değinen Çivitcioğlu, “Cumhurbaşkanımız barış pınarı harekatına başlarken kimseden izin almadı sadece bilgilendirme yaptı. Bilgilendirme yapma ile izin alma arasındaki farkı hepimiz biliyoruz. Biz bununla ilgili de durmadan yolumuza devam ettik. Bu işle ilgili konuşmaya gelen ABD başkan yardımcısı ve dış işleri bakanı ve istihbaratla ilgili kişiler. Hiçbirimiz bu memleketin 1 tane evladına zarar gelsin sivil halka zarar gelsin düşüncesinde olamayız. Burada bir mutabakat sağlanacaksa bizim dediğimiz durumda sağlandığı için biz bu duruşu sergiledik. Arkasından da Soçi de yapılan anlaşmada bizim dediğimiz şekilde mutabakat sağlanması yönünde işler gerçekleştiği için yaptık ve bunu sonuçları 29 ekim saat 18.00 itibariyle neticelendi. Bizim oradaki askeri unsurlarımız bunları yerinde bire bir görerek cumhurbaşkanımız ve ilgilileri bilgilendiriyorlar eğer ki  bir sıkıntı varsa yolumuza kaldığımız yerden devam ederiz.

Güvenlikli alan da teröristler karşılık verirse, taciz atışı yaparsa biz yine karşılık vereceğiz ve o alanı  genişleteceğiz.

Bunu yanında Rusya ile ABD ile oturduk konuştuk. Kaldı mı kenarda Almanya Fransa İngiltere. Almanya Berlin’e gelin diyor cumhurbaşkanımız gelin Antep’e Urfa’ya İstanbul’a görüşelim diyor. Bizim kendi bekamız için sınırımızdaki güvenliği sağlamak için kimseden icazet alma gibi bir durum söz konusu değil. Bizim dediklerimizi kabul ettiler.” diye konuştu.

 

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

Betmatik Safirbet Tipobet365 Betist bahis siteleri girisngsbahis.com girisceltabet.com pashagamingyeniadresi.com girisgoldenbahis.com
etil alkol
canlı bahis siteleri Betist bets10 youwin giriş kaçak bahis siteleri