Çevreye duyarlı bir nesil için çocuklarla el ele… » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

Çevreye duyarlı bir nesil için çocuklarla el ele…

ılgaz (1)Ilgaz Belediyesi, 29 Ekim öncesinde ilçede eğitim gören ilkokul öğrencelerine “Çevreci Nesil Eğitim Seti” dağıttı. Eğitim seti sayesinde çocuklar hem boş vakitlerini değerlendirecek hem de kitapçıklarda anlatılan bilgiler ışığında çevre bilinci kazanacak.

“Çevreci Nesil Eğitim Seti”  ilk olarak Ilgaz Atatürk İlkokulunda öğrencilere dağıtıldı. Atatürk İlkokulundaki dağıtımda Ilgaz kaymakamı Osman Uğurlu, Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, belediye meclis üyeleri ve ilçe idari amirleri de katıldı.

Gerçekleştirilen programda çocuklara, içerisinde çevre temizliği, ekosistem, geri dönüşüm, küresel ısınma ve yenilenebilir enerji konularında tanıtıcı bilgilerin olduğu kitapçıklar ve yanında kalem seti verildi. Ayrıca anasınıfı öğrencileri için hazırlanan sette ise boyama kitabı, kuru boya yer aldı.

Atatürk İlkokulu’nun ardından sırasıyla Cumhuriyet İlkokulu ve Yavuz Sultan Selim İlkokulu’nda da çocuklara “Çevreci Nesil Eğitim Seti” dağıtıldı

Çevre temizliğinin ve doğanın korunmasının önemine değinen Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, “Çocuklar! İçinde yaşadığımız yemyeşil Ilgaz’ımızın gelecekteki koruyucuları sizlersiniz. Ağaçlarımızın yeşil, gönlümüzün ise gökkuşağı gibi rengarenk ve pırıl pırıl olmasını arzuluyoruz. Bunun için çevremizi nasıl temiz tutacağımızı bugünden itibaren öğrenmemiz gerekiyor. Hayatımızın önemli ihtiyaçlarından birisi olan elektriği elde etmek için çok fazla enerji harcanıyor. Bu sürekli elektrik kullanımının dünyaya zarar vermemesi için güneş, rüzgar gibi kendini yenileyebilen enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyor. Bu konularda ne kadar çok bilgi sahibi olur ve duyarlılık kazanırsanız ilçemizden başlayarak çevremizi o kadar iyi koruyacağınızdan şüphem yoktur. Bu düşüncelerle küresel ısınma, geri dönüşüm, yenilenebilir enerji gibi konularda ilgili kavramları eğlenerek öğrenebileceğiniz bu kitapçık setini sizlere hazırladık. Bu kitapçıklarda yer alan kıymetli bilgilerin size ve çevremize daha mutlu ve temiz bir Ilgaz ve umutlu bir gelecek sunacağına inanıyorum.” dedi.

 

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.