594 projenin 364’ü tamamlandı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

594 projenin 364’ü tamamlandı

kordinasyon (6)İl Koordinasyon Kurulu toplantısı dün Vali Yardımcısı Şahin Bayhan Başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik birlik salonunda gerçekleştirilen toplantıya yatırımcı kuruluşların bölge temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, “Bugünkü toplantıda İlimiz yatırını programında yer alan projelere ilişkin değerlendirmeleri yapılacaktır” dedi.
İl genelinde toplam 594 projenin olduğunu ve bunlardan 364 tanesinin tamamlandığını dile getiren Bayhan, 161 projenin devam ettiğini, 69 projenin ise ihale aşamasında olduğunu aktardı.
Toplam proje tutarının 4 milyar 360 milyon TL olduğunu da aktaran Bayhan, önceki yıllar harcamasının 1 milyar 516 milyon TL, 2019 yılı ödeneğinin 331 milyon 60 bin ve dönem sonu harcamasının ise 213 milyon 613 bin TL olduğunu belirtti.
İl Yatırım Takip Sistemi hakkında da bilgi veren Bayhan, “İçişleri Bakanlığınca illerimizde gerçekleştirilen kamu yatırımlarının yerel ve merkezi düzeyde güncel bilgileriyle izlenebilmesi, analiz edilmesi ve geleceğe yönelik projeksiyon yapılabilmesi maksadıyla İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) geliştirilmiştir. Valiliğimiz, bölge kuruluşları ve il müdürlüklerince yetki verilen personel aracılığıyla sisteme veri girişi yapılmaktadır” dedi.
Bayhan konuşmasının sonunda ise, “Yatırım Programlında yer alan projeler temelde İlimizin sosyo-ekonomik göstergelerini ve kamu hizmetlerini iyileştirici niteliktedir. Devletimizin tahsis etmiş olduğu ödeneklerin aksatılmadan ve süresinde kullanılması için her düzeydeki personel görevini özenle ve gayretle yerine getirmekle yükümlüdür” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.