Beceri Eğitimi Sınavları Yapıldı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

Beceri Eğitimi Sınavları Yapıldı

sınav (1)Turizm ve Otelcilik eğitimi kapsamında eğitim öğretim yapan Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Beceri Eğitimi Sınavları” yapıldı. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu Antalya ili Belek Turizm Merkezi’nde faaliyet gösteren 5 yıldızlı otellere beceri eğitimi için gönderilmiştir. Öğrencilerimiz Mayıs ayında başlayan 5 aylık uygulamalı aşçılık ve servis dalı beceri eğitimlerini başarıyla tamamladılar.

 

Öğrencilerin beceri eğitimi sınavları okulumuzun tam donanımlı mutfak ve servis atölyelerinde yapıldı. Sınıf ve dal olarak gruplara ayrılarak gerçekleştirilen sınav esnasında öğrenciler kendi yaptıkları birbirinden güzel ürünleri sergilediler.

 

Okul Müdürü Hasan Kocaoğlu, okulun yiyecek içecek hizmetleri alanının günümüze kadar birçok mezun verdiğini dile getirdi. Kocaoğlu, öğrencilerin 2 yıl üst üste 5’er aylık beceri eğitimlerini Türkiye’nin en gözde otellerinde yapma fırsatı bulduğunu aktardı. Kocaoğlu ayrıca, “Birçok mezunumuzun kalifiye personel olarak kamu ve özel sektöre ait işyerlerinin mutfak ve servis departmanlarında istihdam imkanı bulmaktadır.  Bunun en güzel örneğini bugün burada yaşamaktayız. Okulumuzdan daha önce mezun olmuş iki öğrencimiz usta öğretici olarak aramızda bulunmakta ve sınavın komisyon üyeliğini yapmaktadır bu bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.” dedi.

 

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.