Dinç, “Bir algı operasyonu ile hastanemiz karalanıyor” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
10 Ekim 2019

Dinç, “Bir algı operasyonu ile hastanemiz karalanıyor”

tuna dinç (7)Sağlık-Sen Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç, son zamanlarda kendileri hakkında çıkan haber nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyerek, çıkan haberlerin asılsız olduğu bir algı operasyonu yapılmak istendiği aktardı.

2018 kongre sürecinden beri kendileri hakkında çeşitli dedikodular yapıldığını dile getiren Dinç, Çankırı Devlet Hastanesinde yapılan idari bir soruşturmada sendikalarının hedef haline getirildiğini aktardı.

Ortaya konuların iddiaların asılsız ve karalamaya yönelik olduğunu da aktaran Dinç, “Bu mesnetsiz iddiaları ortaya atanların asıl maksatları; üyesinden aldığı güçle Sağlık alanında başarılı işlere imza atmış sendikamızı, Şube Başkanından en uçtaki teşkilat mensubuna kadar yıpratmak, güvenilirliğini sorgulatmak ve meşru alanda rekabet edemediği sendikamızı iftiralarla alt etme çabasından başka bir şey değildir” dedi.

Bahse konu idari soruşturma hakkında da bilgi veren Dinç, “Çankırı Devlet Hastanesinde birçok ilimizde olduğu gibi acil servis bölümüne entegre çalışan personelimize 2014 yılından beri ödenen acil servis fark ücretinin, yeni yönetmelikle 2018 Kasım ayında mevcut hastane idarecilerimiz tarafından kaldırılan acil fark ücretinin, bu yeni oluşmuş bir durum gibi idari soruşturmaya konu edilmesiyle başlayan süreçte, bazı sağlık idarecilerinin çanak tutması neticesi olay, sanki sağlıkta ciddi bir yolsuzluk ve hırsızlık varmış algısına çevrilmesi, maksatlıdır art niyetlidir. Birçok kurum ve kuruluşta memurların çalıştığı birimlerin durumuna göre bu tarz ek ödemeler yapılmakla birlikte Hastanemizde de bu tip personel ödemeleri vardır. Kaldı ki; soruşturma ve müfettiş incelemesi neticesi usulsüz bir ödeme yapıldığı tespit edilirse de memurlara zimmet çıkarılıp tahsilatı yapılır. Bu durum her kurumda böyle olduğu gibi Çankırı Devlet Hastanemizde de böyledir” dedi.

“Hastanemiz gece gündüz çalışıyor” diyen Dinç, “Burayı kötü göstermenin alemi yok ki. Günde 3 bin 500 hastaya bakılıyor. Yılda 800 bin hastaya bakılıyor. Bir algı operasyonu ile hastanemiz karalanıyor. Demokrasi ile yapamadıklarını iftiralarla yapıyorlar. Tomografinin bozulmasını bile Sağlık-Sen’e bağlıyorlar” dedi

“Kamuoyunda, hastanede yaşanan bir çok sıkıntının sendikanın atamalara müdahil olarak kendi adamlarını yerleştirdiği ve liyakat sorununun yaşandığı söylemlerine de cevap veren Dinç, Sağlık-Sen’in 1116 üyesinin olduğu aktararak, “Çankırı Devlet Hastanesi’nde de 425 üyem var. %90’lık bir üye oranım var. Bin 600’e yakın sağlık çalışanından 1116’sı bizim üyemiz. Bir yere 5 kişi atanacaksa, bunların içinde Sağlık-Sen’li  elbette olur. Çünkü %80 gibi bir  orana sahipsiniz ” dedi.

 

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.