“Anaların direnişine Çankırı’dan ses veriyoruz” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
26 Eylül 2019

“Anaların direnişine Çankırı’dan ses veriyoruz”

memur-sen (6)Diyarbakır’da ki annelerin eylemlerine destek olmak amacıyla Memur-Sen tarafından dün tüm Türkiye genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Karatekin Parkı’nda Memur-Sen’in organizasyonunda ve stk’ların da katılımı ile bir basın açıklaması yapıldı.

 

Diyarbakır’daki annelerin eylemine destek olmak amacıyla gerçekleştirilen programda basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir Sen Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hatice Demir, “Tarih, Diyarbakır’daki anneleri ve teröre meydan okuyan direnişlerini saygı ile yazacaktır. Bulundukları şehirlerde, siyasi ve toplumsal yalnızlaştırılma dahil, her şeyi göze alıp evlatlarının dönmesini isteyen anneler, başka canlar yanmasın diye çıktıkları yolda inşallah zafere ulaşacaklardır” dedi.

“Bu duruş ve cesaret, terör örgütünün ağına düşmüş her evlada ve annesine umut oldu” diyen Demir, “3 Eylül’den bu yana tam 23 gündür Diyarbakır’da yeni annelerin katılımı ile büyüyen bu sessiz çığlık, dünya üzerindeki terörün tümüne “Dur!” diye haykıran güçlü bir sese dönüştü.

İnanıyoruz ki azimle seslerini yükselten kadınlar, terör örgütlerinin hain emelleri için Fırat’ın ve Dicle’nin kuzularının kurban edilmesine izin vermeyecektir” dedi.

 

Demir, konuşmasının devamında ise, “Duyduğumuz “yeter artık” feryadına destek vermek, safları sıklaştırmak, bir ve beraber olduğumuzu göstermek, evlatlarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak hepimizin vicdani borcudur.

Diyarbakır’da toplanan annelerin günlerdir ve hatta yıllardır süren mücadelesinde, kadınlar olarak tek yürek ve tek dua olduk. Biz de bugün  Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan annelerin yanında bedenen olamasak da onların ‘ne pahasına olursa olsun!’ diyerek teröre karşı gösterdikleri kararlı duruşlarının yanındayız. Annelerin başlattığı bu hareket karşısında karanlık yapıların yıkılacağına gönülden inanıyoruz. Ailelerimizin bir an önce evlatlarına kavuşmalarını diliyor ve evlat nöbetindeki annelerle birlikte “TERÖRE SON!” diyoruz” dedi.

 

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.