Mentor Adaylarına Sinop’ta Eğitim Verildi » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
19 Eylül 2019

Mentor Adaylarına Sinop’ta Eğitim Verildi

kuzka (1)Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) öncülüğünde Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta görevli kurum ve kuruluş temsilcilerine “KOBİ Mentor” eğitimi düzenlendi.

KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç’in de yer aldığı Sinop Genç Girişimciler Kurulu Çalışma Ofisi’ndeki mentorlük programına 3 ilden toplam 16 temsilci katıldı. Üç aşamadan oluşan program kapsamında mentor adaylarına ilk olarak işletmelere yönelik mentorlük hizmetleri konusunda 32 saatlik online teorik bilgi eğitimi sonrasında ders sonu sınavları uygulandı. İkinci aşamada TOBB Sinop Genç Girişimciler Kurulu’nun Sinop İş Geliştirme Merkezi’nde adaylara mentor faaliyetleri için kullanılacak olan sistemle ilgili sınıf içi eğitim verildi. Devamında eğitim kapsamında belirlenen bir firmaya saha ziyareti gerçekleştirildi. Sinop OSB’de faaliyet gösteren Kare-Pen firmasına yapılan ziyarette eğitim öncesinde mentorlük hizmetlerinin temel anlamda belirlenebilmesi amacıyla sorun tespit anketi uygulandı.

Eğitim Ar-Ge ve Yenilikçilik Alanında Kurumsal Kapasiteyi Artıracak
KUZKA’nın öncülük ettiği eğitimin son aşamasında ise mentor adaylarının belirlediği bir firmaya yönelik 20 saatlik mentorlük hizmeti uygulamaları gerekiyor. Bu uygulamalar sonrasında da hazırlayacakları rapor ile eğitimlerini tamamlamış olacaklar. Sinop’ta ilk kez düzenlenen eğitimle Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde Ar-Ge ve yenilikçilik alanlarında kurumsal kapasitenin iyileştirilerek, bilgi teknoloji alanlarında yönlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.