İlköğretim Haftası kutlandı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

İlköğretim Haftası kutlandı

eğitim11 (7)2019-2020 eğitim öğretim yılı ‘İlköğretim Haftası’ kutlama programı dün gerçekleştirildi. İlköğretim Haftası kapsamında ilk olarak Vali Hamdi Bilge Aktaş’ı makamında ziyaret eden İstiklal Yolu İlkokulu öğrencileri, çiçek takdim etti. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Aktaş, çocukların ve eğitimcilerin İlköğretim Haftasını kutladı.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bu sene eğitim ve öğretime başlayan İstiklal Yolu İlkokulu’nda ‘İlköğretim Haftası’ programı düzenlendi. Vali Hamdi Bilge Aktaş, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Özgür Türk, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, eğitim camiası, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilkokula yeni başlayan öğrenciler 4. Sınıf öğrencileri tarafından çiçekle karşılandı.

Günün önemi nedeniyle bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, hayata geçirilen projelerle 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda adım adım hedeflere ulaşıldığını aktardı.

Eğitim ve öğretimde yapılan çalışmaların meyvelerini aldıklarını da aktaran Öztürk, “Geçtiğimiz dönem ortaya konulan başarılı  çalışmalar  kendini göstermiş , Ölçme Değerlendireme- Beyaz Bayrak Beslenme Dostu Okul- AB Projeleri – LGS ve Üniversite sınavları, Yerel ve ulusal projeler  gibi pek çok alanda ilerleme kaydedilmiştir. Çocuklarımızın bugünü ve  geleceği için; değerlerimize dayalı eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen programda velilere de seslenen Öztürk, “Çocukların eğitim ortamındaki gelişiminde en temel ilkelerden birisi, öğretmenlerin, öğrencilerin, idarecilerin ve ailelerin bu süreçte hep birlikte yer almasıdır. Çocukların okul ortamında kazandıkları becerilerin ev ortamında pekiştirilmesi ve geliştirilmesi, okul-ev tutarlılığının sağlanması ve ailelerin okul ortamının etkili bir ferdi haline gelebilmesi eğitim sürecinin en önemli hedefidir. Çocuklarımızın duygusal ve toplumsal etkileşimleri okul ortamında olduğu kadar  aile ortamında da güven ve sevgi içerisinde büyümelerine bağlıdır” dedi

“Artık ilk öğretmeniniz olan anne- babalarınızdan; büyük anne- büyük babalarınızdan  sonra okullarımızdaki yönetici ve öğretmenlerimize emanetsiniz” diyerek öğrencilere de seslenen Öztürk, “Sizler daha ilk gün sıra olurken öğrenirsiniz başkalarının hakkına saygı duymayı, öğretmenleriniz sınıflara girdiğinde ayağa kalkarak bilgiye ve büyüklere olan saygıyı öğrenirsiniz. Toplum içerisinde konuşmayı, söz alarak bir şeyler ifade etme medeni cesaretini öğrenirsiniz sınıflarda. Saygılı olmanın, insanları sevmenin, sabırlı olmanın her anını yaşar yaşatırsınız sınıflarda.

Sizler için fırsat yuvası olan okullarımız ancak sizlerin istekliliği ve çalışma azminiz ile anlam bulacaktır. Eğer ki sizler vatanı ve milleti için en güzel şekilde hizmet etmek, başarılı bireyler olmak istiyorsanız, okulunuza sahip çıkmalı öğretmenlerinizin rehberliği doğrultusunda gereken çalışma azmini göstermelisiniz.” dedi.

Öztürk’ün ardın konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Özgür Türk’de eğitim alanında yeni projeleri hayata geçireceklerini dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler çeşitli gösterilen sundu ve akabinde İstiklal Yolu İlkokulu’nun açılışı gerçekleştirildi. Vali Aktaş ve protokol üyeleri ellerini boyaya batırarak duvara el baskısı yaptılar ve sınıflar gezildi.

eğitim (56)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.