Mehmetçik Ortaokulu tekli eğitime geçti » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

Mehmetçik Ortaokulu tekli eğitime geçti

eğitim11 (12)2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ‘İlköğretim Haftası’ Kutlama programı bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Mehmetçik Ortaokulu’nda da tekli eğitime geçildiğini aktardı.
Bu sene 98 öğretmenin daha atamasının yapıldığını vurgulayan Öztürk, 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde toplam 27 bin 986 öğrencinin ders başı yaptığını dile getirdi.
“İlimiz genelinde 27.986 öğrencimiz; 181 kurumumuzda, 1.715 meslektaşımızın rehberliği, 900 personelimizin yanı başımızdaki desteği ile eğitim ve öğretimlerine başlamışlardır” diyen Öztürk, “İlimiz genelinde 244.454 ücretsiz ders kitabı dağıtımı tamamlanmış, 2.251 öğrencimize taşıma imkanı sunulmuş, 357 öğrencimize sıcak öğle yemeği hizmeti sağlanmış, okullarımızın donatım ihtiyaçları ve 36 okulumuzun onarımı 4 milyon 210 bin TL ile tamamlanmış, hiçbir öğrencimizin ilimiz genelinde yurt problemi kalmamıştır. Atama döneminde ilimiz kadrolarına farklı branşlarda 98 öğretmenimiz/meslektaşımız daha katılmıştır” dedi
İl genelinde yapılan eğitim yatırımlarına da değinen Öztürk, “ 21.891.548,00 TL bedelle yapılan 2 ilkokul, 2 ortaokul ve 1 anaokulumuzda okulların açılması ile birlikte hizmete girmiştir. Bugün açılışı yapılacak olan 6.974.932.00 TL maliyetli, 24 derslikli, kurtuluş savaşında önemli hizmetler veren şehrimizin ve bölgenin sembolü olan İstiklal Yolu ismiyle özdeşleşmiş ilkokulumuz- İstiklal Yolu İlkokulumuz bunlardan bir tanesidir. Yapımı tamamlanan okullarımızla birlikte yeni okullarımız Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu, Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu, Hazım Dağlı İlkokulu, Yunus Emre Ortaokulu ve Nasrettin Hoca Anaokulu isimleriyle Sayın Valimizin onaylarıyla hizmete girmişlerdir. FATİH Projesi kapsamında uygulanan ve okullarımızda ihtiyaç fazlası durumundaki 185 adet etkileşimli tahtanın ilimiz ve ilçelerimizdeki ihtiyaç duyulan sınıflara montaj işlemleri de yaz sezonunda tamamlanmıştır. Yeni açılan İstiklal Yolu İlkokulumuzda da etkileşimli tahta montaj işlemleri tamamlanmıştır. İlimiz genelinde 3 spor salonu, 2 adet yurt, imam hatip ortaokulu, Sağlık Meslek Lisesi, Ziraat Meslek Lisesi, anaokulu yapım çalışmaları ise devam etmektedir.
2023 hedeflerimiz arasında yer alan ikili eğitimi sonlandırma çalışmaları kapsamında bu sene alınan tedbirler ve yeni açılan okullarımızla Mehmetçik Ortaokulunun ikili eğitimden tekli eğitime geçişi sağlanmıştır” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.