Aksoy, “Ciddi anlamda suç sayılarında düşme var” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
11 Temmuz 2019

Aksoy, “Ciddi anlamda suç sayılarında düşme var”

emniyet (1)Çankırı Narkotik Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Çankırı Emniyet Müdürlüğü basın mensupları ile bir araya gelerek narkotik ve kaçakçılık konusunda il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında 155 polis ihbar hattının önemine değinen Çankırı Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy, “Uyuşturucu ile mücadele konusu sadece kolluk kuvvetlerinin görevi değil. Bu mücadelede herkesin kendine göre bir görevi var” dedi.
“Önemli olan rakamlar değil.” Diyen Aksoy, uyuşturucu konusunda başarılı bir ivme yakaladıklarını aktararak, “Bunun iki ana sebebi var. Birincisi arkadaşlarımızın çok ciddi ve sistemli bir şekilde çalışmaları, ikincisi ise vatandaşın bu işe katkısını almaya başladık. Bizim sürekli gündeme getirdiğimiz bir konu var. 155 kullanımının artırılması. Gerçekten 155 polis imdat telefonumuza ihbarlar arttıkça, insanların bu konuya duyarlılıklarını artırdıkça, bu işin içine kendilerinin de ellerini ve yüreklerini koydukça bizim başarımız artıyor. Bunun daha da artacağına ben inanıyorum. Arkadaşlarımız emniyet teşkilatının tüm teknik imkanlarından yararlanıyorlar. Ama en önemli imkan bizim açık istihbarat dediğimiz insan faktörü. İnsan faktörü bize ne kadar fazla yardımcı olursa bizim bu mücadeleyi sürdürmemiz o kadar artar ve kolay olur” dedi.
“Biz her zaman her yerde olamayız, her şeyi göremeyiz” diyen Aksoy, her ay düzenli olarak muhtarlarla toplantı yaptıklarını, mahallelerde lokal toplantılar yaptıklarını aktararak, “Özellikle sizlerin de vasıtasıyla basın yoluyla bu 155 konusunu tekrar tekrar gündeme getirmenizi vatandaşlardan bu tür konularda bize yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.
Yapılan toplantıların çok verimli olduğunu da aktaran Aksoy, “Emin olun şimdi yeni yaptığımız toplantılarda ilk yaptığımız toplantılarda ki birçok gündem artık yok. Çünkü bize vaktinde bildirilen konulara müdahil olduğumuz için çok ciddi anlamda azalma var. Asayiş suçlarında özellikle de mala karşı işlenen suçlarda %30 %40 oranında çok ciddi oranlarda düşüş sağladık. Çok ciddi anlamda suç sayılarında düşme var. Uyuşturucu madde kullanımında Türkiye geneline baktığımızda sıkıntılı bir düzeyde değiliz zaten. Yani beyaz liste dediğimiz problemi az olan illerin içerisindeyiz. Bu az olan probleme vaktinde neşter vurarak daha da az hale getirdik. Gönül Arzu eder ki sıfır olsun hiç olmasın. İnşallah bir gün ülke genelinde o sayılara ulaşırız, ama şu an sıfıra yakınız diyebileceğimiz bir seviyedeyiz. Arkadaşlarımız bu mücadeleyi gerçekten güzel sürdürüyorlar vatandaşlarımızın ve sizlerin de yardımıyla daha da iyi olacağına inanıyorum.” dedi.
Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy’un Konuşmasının ardından sunum gerçekleştiren Narkotik ve KOM Şube Müdürü Göksel Aydın, il genelinde 2018 ve 2019 yılları ilk 6 aylık dönem hakkında bilgi verdi.
Türkiye’nin hedef ülke olduğunu, bunun sebebinin ise geçiş noktaları üzerinde bulunduğunu aktaran Aydın, 208-2019 yıllarında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
“Uyuşturucu ile mücadele sadece kolluk kuvvetlerinin değil, en önemli konu ailede verilecek olan eğitimdir. Başlangıç burasıdır” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.