1074 Çankırıspor’a hepimiz destek olmalıyız” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
20 Haziran 2019

1074 Çankırıspor’a hepimiz destek olmalıyız”

çatso (9)2019-2020 futbol sezonunda amatör ligde ilimizi temsil edecek olan 1074 Çankırıspor, destek turlarına çıktı. Çankırı Valisi, Emniyet Müdürlüğü, Çankırı Barosu, Gençlik ve spor İl Müdürlüğü ile Çankırı Ticaret Odasını ziyaret eden 1074 Çankırıspor yönetim kurulu, yeni sezona daha güçlü bir şekilde başlamak istediklerini dile getirdi.

Kulüp Başkanı Alaattin Arslan başkanlığında gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir basın açıklaması yapıldı.
Geçen sene çıktıkları bu güzel yolda en büyük amaçlarının 1074 Çankırısporu profesyonel hale getirmek olduğunu aktaran Arslan, “Eğer profesyonel ligi de olursak alt yapıya daha çok önem verir ve daha çok Çankırı evladının spor ile iç içe olmasını sağlarız. Bunun için bu ilk adımı aşmalıyız. Bu nedenle bu şehrin takımı olan 1074 Çankırıspor’a hepimiz destek olmalıyız” dedi.
Yönetime yeni kişilerin de katıldığını aktaran Arslan, bu seneki hedeflerinin bölgesel amatör ligde en iyi sırada yer almak olduğunu açıkladı. Transfer konusuna da değinen Aslan, mevcut sporcuların %80’i ile yollarını ayıracaklarını dile getirerek, “Transfer sürecimiz, bir hafta sonra görüşmelerimize başlayacağız ve 10 Temmuz’da tamamlayacağız. Ağustos ayının ortasında da kupa maçımız var” dedi
Çankırı’nın geleceği, çocuklarının iyi bir ahlaka sahip olmaları için yola çıktıklarını ifade eden Arslan, “1074 Çankırıspor’u profesyonel bir takım haline getirirsek altyapıya daha da önem vereceğimizin bilinci içerisinde mücadelemize devam ediyoruz” dedi.
Bu sezonki hedeflerinin Çankırı’yı Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) başarılı şekilde temsil etmek olduğunun altını çizen Arslan “İlk etapta hedefi şampiyonluk olarak belirlemek farklı algıya sebep oluyor. Bu konuda elimizden gelen her şeyi yapacağız. Transfer görüşmelerine bir hafta sonra başlayacağız. 10 Temmuz’da transfer sürecini bitirmemiz lazım. Ağustos ayının ortasında kupa maçlarımız başlayacak. İnşallah bu sene iyi bir takım kurarak Türkiye Kupası’nda 2-3 tur atlayabilirsek hem Çankırı tanıtmak hem de kulübümüze maddi ve manevi katkısı olacak” diye konuştu.
Arslan TSO’nun iş adamlarının oluşturduğu bir kurum ve Çankırı’nın en büyük STK’sı olduğunun vurgulayarak “STK’mızdan destek istiyoruz. Destek olacaklarını da biliyoruz. Çünkü biz STK ve iş adamlarımızdan destek alamazsak kolay kolay hiçbir yerden destek alamayız. Buradaki abilerimizin vereceği destekler daha güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. TSO Çankırımızın lokomotifi. TSO’nun nakdi olarak bir yardımı yok. Geçen sezon Çankırı Ticaret Borsası bize malzeme yardımı olarak destek vermişti. Bu senede TSO’dan istediğimiz destek malzeme konusunda” dedi.
“Yeni sezonda yolunuz açık olsun! Başarılar dilerim” sözleri ile konuşmasına başlayan TSO Başkanı Çelikten, “Mevzuata bağlı kalmak üzere şehrimizin takımına elimizden gelen desteği gösterebiliriz. Bunu yönetim kurulu ve meclisimizde değerlendireceğiz.” İfadelerini kullandı.
Çelikten, şahsi kanaati olarak profesyonel anlamda değildi, altyapının güçlenmesi gerektiğini belirterek “Alt yapı oluşumu olduğu zaman oda olarak, şahsi olarak gücünün yettiği kadar destek olabilirim” dedi.
Alt yapının çok önemli olduğunu ve tüm sporların geleceğinin de buna bağlı olduğunu da aktaran Çelikten, “Dışarıdan sporcu almak yerine kendi sporcumuzu yetiştirelim. Eğer alt yapıya daha fazla önem verirsek ilimizden bir çok spor dalında başarılı sporcu çıkarabiliriz. Spor okulları da açabiliriz bu manada. Çünkü tabandan yetiştirmek daha önemli bence. Alt yapıyı güçlendirmek lazım. Oda olarak da bu tür oluşumlara destek oluruz” dedi.
Konuşmaların ardından görüş alışverişi bölümünde konuşan Arslan, altyapıya yeteri kadar önem verilmesi için profesyonel takıma ihtiyaç bulunduğunu, yaş gruplarında oynayan 100’ün üzerinde futbolcularının olduğunu söyledi.
Arslan, teknik ekibin Çankırı’nın yetiştirdiği nadide insanlardan oluştuğunu, yeni sezonda Teknik Direktörü Fahri Aytaç ve yardımcısı Selçuk Karakaya ile yola devam edeceklerinin altını çizerek “Geçen sezon takımda oynayan 5-6 oyuncuyu kadrolarında tutacaklarını belirterek “geçen sezonu 7. olarak bitirdik. Ben bunu başarı olarak görüyorum. Maddi olarak bizim çok üzerimizde harcama yapan kulüplerin üzerinde ligi bitirdik” şeklinde konuştu.
“Bizim gayemiz birlikten kuvvet doğar düsturu ile herkesin bu takıma yardımcı olursa bir şeyler olabiliyor” diyen Arslan, geçen sezon zorlandıklarını, Vali Hamdi Bilge Aktaş dışında kayda değer destek bulamadıklarını belirterek “Yönetim kurulunun verdiği destekle ligi bitirdik. Bu sene desteğe çoğaltmamız lazım. Bunu 50 kişi ile değil 150 kişi ile yaparsak o zaman başarıya ulaşırız. Ben futbolu seviyorum. Daha önce futbolda oynadım. Ama maddi ve manevi olarak çok büyük bir zor süreç benim için. Geçen sene bunu yaşadım. Çankırı’da 10 iş adamı yan yana getirin bizim verdiğimiz katkıyı sağlamamıştır. Çankırı bizi eleştirecekse önce taşın altına elini koyacak. Şartlar oluşacak. Şartlar oluştuktan sonra başarı gelmezse sıkıntı var demek. Şartları hep biz yaratıyoruz, yarattığımız noktada da bu durumdayız. Hep cepten bir yere kadar” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.