Yaşanan sorunlar masaya yatırılacak » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
18 Haziran 2019

Yaşanan sorunlar masaya yatırılacak

gamzeli (1)Son günlerde yaşanan sel felaketleri nedeniyle Çankırı Ziraat Odası başkanlığı ilgili kurumlarında katılımı ile geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirecek.
Aşırı yağış ve sorasında yaşanan sel felaketleri nedeniyle Çankırı çiftçisi zor günler geçiriyor. Yaşanan felaketler nedeniyle Çankırı Ziraat Odası Başkanlığı tarafından 19 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 13:30’da oda toplantı salonunda geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek olan program hakkında bilgi veren Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, “Çankırı Ziraat Odası Başkanlığı olarak, son günlerde yaşadığımız doğal afet, Tarım Sigortaları, Banka borç ertelemeleri, hububat fiyatları, TMO alımları, Yaklaşan hasat döneminde çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıların neler olduğunun görüşüleceği ve sonunda, TKDK il Koordinatörlüğü tarafından İPART Desteklemeleri hakkında bilgilendirme Sunumunun yapılacağı, Üreticilerimize fayda sağlayacağını düşündüğümüz bu toplantıyı yapılacaktır.

Gerçekleştirilecek olan toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarsim Bölge Müdürlüğü, Çankırı TMO Ajansı, Ziraat Bankası Çankırı Merkez Şubesi, Ziraat Mühendisler Odası Başkanlığı, Çankırı Ticaret Borsası, Çankırı Tarım Kredi Kooperatifi Yetkilileri, muhtarlarımız ve çiftçilerimizin katılımıyla ‘’İlimizde Tarım ‘’konulu bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirilecektir” dedi

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.