Yükseköğretim sınavına girecek adaylara önemli uyarı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
12 Haziran 2019

Yükseköğretim sınavına girecek adaylara önemli uyarı

ÖSYM Çankırı Sınav Koordinatörü Doç. Dr. Yüksel Özgen, 2019-yükseköğretim kurumları sınavlarına
girecek adaylara uyarıda bulunarak; “2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavları 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olup, Sınavlar; sabah oturumlarında saat 10.15’de, öğleden sonra oturumunda ise 15.45’te başlayacaktır. Sınav, ilimizde yaklaşık 4179 adayın katılımıyla gerçekleşecektir.
Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece sınava giriş ve kimlik belgesi, özel kimlik belgesi,(Nüfus Cüzdanı, TC Kimlik Kartı, TC Kimlik Kartı gelinceye kadar geçerli Nüfus Müdürlüğü’nden verilen belge, süresi devam eden pasaport, KKTC Kimlik Kartı veya kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi kartlar, T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi tarafından verilen süresi geçerli Uluslararası Koruma Statü Sahibi Kimlik Belgesi/T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi tarafından verilen Geçici Koruma Kimlik Belgesi (Suriye Uyruklular için)) başörtü için kullanılan boncuklu/boncuksuz toplu iğne, metal para, anahtarlıksız basit ev anahtarı, ulaşım kartı, basit tokalı kemer, basit tel toka, basit piercing ve şeffaf şişe içerisinde su ile alınacaktır. Diğer belge ve kartlar ile kesinlikle sınava girilmeyecektir. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç vb. getirmemelidir.
15-16 Haziran 2019 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2019-YKS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar İlimiz Nüfus Müdürlüğü 15 Haziran 2019 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 16 Haziran 2019 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüğe başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.
Adayların sınavdan en az 1 saat 15 dakika önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir. Adayların sınavın başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar; sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumda ise saat 15.30 ‘dan sonra kesinlikle sınav binalarına alınmayacaklardır.
İlimizde sınava girecek olan tüm adaylara başarılar diler, söz konusu uyarıları dikkate almalarını önemle hatırlatırım” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.