Hastane inşaatının ödeneği geri mi gitti? » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
11 Haziran 2019

Hastane inşaatının ödeneği geri mi gitti?

İl Genel Meclisi Haziran ayı birleşimlerinin gerçekleştirildiği dünkü toplantıda söz alan meclis üyesi Kamil Çoban, yeni hastane inşaatının akıbetini sordu.
İl Genel Meclisi Haziran ayı birleşimleri dün başladı. Dün gerçekleştirilen birleşim sonunda gündem dışı söz alan meclis üyesi Kamil Çoban, Çankırı’nın önemli sorunlarından biri olan ve yılan hikayesine dönen yeni hastane inşaatı konusunun ne aşamada olduğu sordu.
“Halk arasında yeni yapılacak olan hastane konusunda bir bilgi kirliliği var” diyen Çoban, “Gittiğimiz her yerde bu konuyla ilgili olarak vatandaşlarımız bizlere soru soruyor. ‘Hastane nereye yapılacak? Ne zaman yapılacak?’ diye. Fakat bizler de net bir bilgi veremiyoruz. Kimisi Yapraklı yolu üzerine, kimisi Ankara yolu üzerine yapılacak. Bazıları da hastaneni ödeneğinin geri gittiğini ve hiç yapılmayacağını dile getiriyor. Bu konuya bir açıklık getirilerek hem meclisimizin hem de halkımızın aydınlatılmasını istiyoruz” dedi.
Çoban’ın gündem dışı sözlerine cevap veren meclis başkanı Mustafa Çıbık, “Bildiğim kadarıyla söylüyorum. Şu anda elimizde net bir bilgi yok. Hastanenin ödeneği ile ilgili geri giden bir şey yok. Yeni yeri ile ilgili olarak ise önceki dönem belirlenen Ankara yolunda Kredi Yurtların yeri üzerinde, trafik bölge civarında bir yer olduğunu ve bu konuda bir değişiklik olmadığını konusunda bir bilgim var. Ama bu meclis başkanı olarak değil Çankırılı bir vatandaş olarak bilgim var. Malumunuz olduğu 24 Haziran seçimleri ciddi manada siyasetin ve yatırımcı kurumların gündeminde. Konuyla ilgili olarak daha net bir bilgi olduğunda ileri günlerde meclisimizi bilgilendirme olacağını düşünüyorum.” dedi
meclis (5)

meclis (1)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.