“İhracatçılarımızın çok daha fazla artması gerekiyor” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
11 Haziran 2019

“İhracatçılarımızın çok daha fazla artması gerekiyor”

çatso (4)Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri dün Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.
Ticaret Bakanlığı’nın yurt genelinde tertiplediği “Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri”nin Çankırı ayağı, ÇATSO’nun ev sahipliğinde dün gerçekleştirildi.
Programın açılışında bir konuşma yapan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, “ÇATSO olarak üyelerimizin ihracata yönelik üretim planlaması yaparken faydalanabilecekleri devlet desteği ile birlikte karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözüm yolları konularında bilgi sahibi olmalarına yönelik bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz” dedi.
“2009 yılında 18.5 milyon dolar ihracat yapan ilimiz 2018 yılı Aralık ayı itibarıyla 197 milyon dolar ihracat yaptı” diyen Çelikten, “2009 yılında 5-6 firmamız varken, şimdi bu sayı yaklaşık 20 oldu. İhracatçılarımızın çok daha fazla artması gerekiyor. Yurt dışından döviz girdisi sağlayamazsak ülkemizde sıkıntı oluyor. Üretimin ve ihracatın artması il ekonomisine katkı sağladığı gibi ülkemize da ciddi getirisi oluyor.
Oda olarak girişimci ve ihracatçı sayısının artmasıyla ilgili çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 7/24 arkadaşlarımız emrinizde. Sizlerin bireysel sorunlarınızı da çözmeye çalışacağız.
EXİMBANK bankacılık finans durumuna baktığımız zaman avantajlı kredi sağlıyor” dedi
Gerçekleştirilen programda Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden Hilal Taşçıoğlu Öngeoğlu, Gümrükler Genel Müdürlüğü’nden Ticaret Uzmanı Günay Mutlu ve Türk Eximbank’dan Uzman Arzu Çetintürk,; İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, İhracatta Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları ile Türk Eximbank Kredi Sigorta ve Garanti Programları hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.