ÇAKÜ’de Bayramlaşma Töreni Gerçekleştirildi » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
11 Haziran 2019

ÇAKÜ’de Bayramlaşma Töreni Gerçekleştirildi

üni1 (17)Rektör Ayrancı: “Fen ve Edebiyat ayağı üzerine kurulan üniversitemiz artık aks değiştirdi. Açtığımız günün şartlarına uygun yeni mühendislik ve sağlık bölümleri ile bu yıl normal tercihlerin dışında fazladan 1000 öğrenci üniversitemize gelecek.”
10 Haziran 2019 Pazartesi günü, Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı törene katılan akademik ve idari personel ile tek tek bayramlaşarak sohbet etti.
Törende konuşan Rektör Ayrancı, “Ramazan ayı, ruh ve bedenimizin adeta arındığı, manevi hazza doyduğu bir ay. Tuttuğumuz oruçlar ve yaptığımız ibadetler ile bedenimiz dışında ruh güzelliğimizi de görüyoruz bir bakıma. Mübarek Ramazan ayı ardından gelen bayram sevinci ve yaptığımız kısa tatil sonrası, hepimiz dinlenmiş ve enerjimizi yenilemiş olarak işimizin başındayız. Daha fazla bir azim ve şevkle çalışmaya kaldığımız yerden devam edeceğiz.” sözleri ile konuşmasına başladı.
Rektör Ayrancı konuşmasının devamında:
“Göreve başladığımız günden beri, mesai mefhumu gözetmeksizin tüm enerjimiz ve tecrübemizle üniversiteye yeni bir şeyler katmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Geldiğimizde, Uluyazı Kampüsü’ne yön tabelası dahi olmayan bir üniversite vardı. Bugün, var olan 82 bölümün üzerine eklediğimiz bölümlerle bölüm sayımızı iki katına çıkarttık. Fen ve Edebiyat ayağı üzerine kurulan üniversite artık aks değiştirdi. Açtığımız günün şartlarına uygun yeni mühendislik ve sağlık bölümleri ile bu yıl normal tercihlerin dışında fazladan 1000 öğrenci gelecek. Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin bilinirliği her geçen gün artıyor. Bunu net bir biçimde her gittiğim yerde gözlemleyebiliyorum.”
“Üniversitenin itibarı, aynı zamanda biz çalışanların ve bu şehrin de itibarı, bu itibar daha da artacak. Bugün 121 devlet üniversitesi arasında bilimsel veriler sıralamasında 21’inci sıradayız, bu çok önemli bir veri. Üniversitelerin asıl alanı yaptıkları bilimsel çalışmalardır, biz de bu alanda çok iyiyiz. Geçtiğimiz yıl 23 olan yabancı öğrenci sayımız, yaptığımız çalışmalar ve ikili görüşmeler ile bu yıl 1500 olacak, bu sayı daha da artabilir. Biz bozmak için değil, var olanı geliştirip yapmak için buradayız. Sessiz ve derinden her alanımızda önemli gelişmeler sağlıyoruz. Dijital akademi üzerine, sınavsız üniversite üzerine, uzaktan eğitim üzerine hocalarımız ve yönetici arkadaşlarımızla her gün kafa yoruyoruz ve öğrenci odaklı bir üniversite olarak daha bilgili öğrenciler yetiştirmek için hedeflediğimiz adımları bir bir atarak üniversitemizi geliştiriyor ve büyütüyoruz. Tabi tüm bunları gerçekleştirirken sahada bazı pasif dirençlerle de karşılaşıyoruz. Bu direncin sebeplerini de eskiden kalma hantal yapının etkisiyle biraz tembellik, dikkatsizlik, hedefsizlik, basit grup dirençleri ile bir bütün olamamak ve FETÖ etkisi olarak sıralayabiliriz. Tabi biz hepsini teker teker aşıyoruz ve aşmak da durumundayız. Çünkü biz sorunun bir parçası değil, çözümün kendisi olacağız. Biz üniversiteyiz, her yönümüzle topluma örnek ve model olmak durumundayız. Ülkemizin zor zamanlardan geçiyor. Bizim gelecek nesillere bu ülkeyi yaşanabilir ve müreffeh bir ülke olarak bırakma borcumuz var. Herkes kendi işini yapar ve kendi önünü temizlerse bu konuda çok önemli adımlar atmış oluruz. Aklımızı ve zekamızı kullanmalıyız. Zeka aslında değişen durumlara ayak uydurma sanatıdır. Tüm ulusal güçlerin ülkemiz üzerinde bir amacı bir hedefi var. Aslında Müslüman toplumlar arasında en akli kavim, coğrafya biziz. Tüm Müslüman coğrafyanın umudu olarak bize yüklenen misyonun hakkını vermeliyiz.”
“Sonuç olarak en alt birimde çalışandan en tepedeki yöneticiye kadar bir bütün içerisinde aynı hedefe yürüyen bir amacın paçası olarak var gücümüzle çalışmaya devam ederek Çankırı Karatekin Üniversitesi’ni Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasına sokmayı başaracağız.” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.