Altın Yumruklardan İade-i İftar » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
17 Mayıs 2019

Altın Yumruklardan İade-i İftar

boks (18)Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı 22 Mayıs- 2 Haziran tarihlerinde Romanya’nın Galati –City şehrinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonası için Çankırı’da hazırlık çalışmalarını Türkiye Yıldız Bayanlar Boks Milli Takımına Uluyazı kampüsü yemekhanesinde iftar yemeği verdi.
Geçtiğimiz hafta Milli takım kampını ziyaret eden Rektör Ayrancı, çalışmalarını yerinde incelediği milli takım sporcularını kamp bitmeden Uluyazı’da misafir etmek istediğini belirterek iftara davet etmişti.
Rektör Ayrancı’nın davetine icabet eden milli takım kafilesi iftar öncesi ÇAKÜ Spor kompleksini gezdiler ve ardından kısa bir kampüs turu yaptılar.
İftar yemeğinde konuşan Rektör Ayrancı, “Geçen hafta kampı ziyaret ettiğimizde takımın çalışmaları ve sporcularımızın performansından çok etkilendim. Attıkları her yumruk ve göğüslerinde taşıdıkları ay yıldız ile her zaman bizleri gururlandıran bu çocuklarımıza moral motivasyon desteği verebilmek için şehrimizde kaldıkları süre içerisinde sık sık onlarla bir araya gelmeye çalıştık. Çok söze gerek yok hepsi zeki, çevik ve ahlaklı birer sporcu olan bu gençlerimizin her zaman olduğu gibi Romanya’da da yine bizleri gururlandıracağına ve madalyalar ile döneceklerine inancımız tamdır. Kendilerine bir kez daha başarılar diliyoruz. Yoları açık, vurdukları madalya olsun.” dedi.
Bayan Boks Milli Takımları Baş Antrenörü Ahmet Çınar ve milli sporcularda Rektör Ayrancı nezdinde Çankırı Karatekin Üniversitesinin kamp boyunca kendilerine gösterdikleri ilgi ve destekten çok mutlu olduklarını ve bu ilgi ve desteğin şampiyona için hem kendilerini motive ettiğini hem de üzerlerine daha çok sorumluluk yüklediğini belirterek, “ Romanya’da bu güzel anları hiç unutmayacağız ve daha çok çalışarak daha büyük azimle madalyalarla döneceğiz. “dediler.
İftar yemeğinin ardından sprculara çeşitli hediyeler veren Rektör Ayrancı daha sonra kafile ile birlikte Açık spor alanında düzenlenen Geleneksel Ramazan Eğlencesi etkiliğini birlikte izledi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.