“En büyük engel sevgisizliktir” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

“En büyük engel sevgisizliktir”

tiyatro310-16 Mayıs Engeliler Haftası nedeniyle Çankırı Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü tarafından tiyatro gösterisi yapıldı.
Engeliler Haftası nedeniyle Çankırı Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü tarafından “En büyük engel sevgisizliktir” tiyatro oyunu 100. Yıl Kültür Merkezinde sergilendi.
Gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammed Nuri Öner, “10-16 Mayıs tarihleri Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Hafta nedeniyle Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü bir tiyatro gösterisi hazırladı. Bu programın hazırlanmasına da emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve kutluyorum” dedi
Öner konuşmasının devamında ise, “Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bugün itibariyle bir çok programı aştık. Sağlık alanında Çankırı Karatekin Üniversitesini çok daha ileri düzeylere getirmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz” dedi
Tiyatro oyununun senaryo ve yönetmeni Öğr. Gör. Gül Kadan, gelen konuklara teşekkür ederek, “En büyük engel sevgisizlik oyununun ortaya çıkması için çok büyük bir çalışma gerçekleştirildi. 2 aylık bir süreçte elimizdeki olanaklarla bu oyunu hazırladık” dedi.
Tiyatro oyunu hakkında da bilgi veren Kadar, en büyük engelin sevgisizlik olduğunu ve sevgi ile pek çok engelin üstesinden gelinebileceğini dile getirdi.
Yapılan konuşmaların ardından tiyatro gösterisine geçildi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.