Oyuncaklar cezaevinde kalan çocuklara hediye edilecek » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

Oyuncaklar cezaevinde kalan çocuklara hediye edilecek

sergi (1)sergi (1)
Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı tarafından Materyal Sergisi açıldı. Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı tarafından hazırlanan materyal sergisi 11 Mayıs 2019 tarihinde Yunus AVM’de açıldı.
“Eldivan Sağlık Hizmetleri her hafta sonu Yunus AVM’de” diyen Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İsmail Özcan, “Tüm arkadaşların emeğine sağlık. 1 yılın sonundaki emeğinizi burada görüyoruz. Umarım bundan sonraki yıllarda da Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi programını çok iyi duyurabileceğinize ben inanıyorum” dedi.
Projenin 2 gün boyunca vatandaşlara açık olacağını aktaran Öğretim görevlisi Sümeyya Tatlı, materyal sergisi hakkında bilgi verdi.
“Çocuk gelişimi programının tüm sene boyunca yapmış olduğu materyal sergisi burası” diyen Tatlı, “Emire Uluğ hocamın sergilediği robotlar onun dersine ait. Ayşenur Gündüz hocamın test kitapları var, örgü oyuncaklar ve kupalar var” dedi.
Serginin güzel bir amacının da olduğunu dile getiren Tatlı, “Oyuncaklar satılık değil. Çocuklar sadece sergileyecekler. Serginin şöylede güzel bir amacı var. Cezaevi ile yürütülen projelerimiz var. Anneleri ile birlikte cezaevinde kalan çocuklar var. Buradaki eserler sergilendikten sonra, öğrencilerimiz tarafından orada kalan çocuklara gönüllü bir şekilde bağışlanacak. Çocuklar oyun odalarında bunları oynayacaklar. O yüzden satmıyoruz. Cezaevinde kalan çocuklara bağışlayacağız”

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.