Mobiletler yaya kaldırımlarında tehlike yaratıyor » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
13 Mayıs 2019

Mobiletler yaya kaldırımlarında tehlike yaratıyor

kaza (2)Yaya kaldırımlarını işgal eden araç ve dükkan tezgahları nedeniyle yürümekte zorlanan vatandaşların başına yeni bir sorun daha eklendi.
Çankırı’nın en önemli sorunlarından biri olan trafik ve park sorunu yüzünden araçların gelişi güzel yaya kaldırımlarını işgal etmesi nedeniyle büyük sorun yaşayan vatandaşlar, şimdi başka bir tehlike ile karşı karşıya. Motosiklet, mobilet gibi bir çok küçük aracın yol yerine kaldırımları kullanması nedeniyle vatandaşlar büyük tehlike yaşıyor. Geçtiğimiz hafta Elif Caddesinde meydana gelen olayda yol yerine kaldırımda giden bir motosikletli yayaya çarparak yaralanmasına neden oldu.
Gelişi güzel park ve trafik sorunu yüzünden büyük sıkıntı yaşayan vatandaşlar artık yaya kaldırımlarında aniden önlerine çıkan motosikletler yüzünden de sıkıntı yaşamaya başladı. Mobilet ve motosiklet sürücülerinin yaya kaldırımlarını gelişi güzel kullanmalarına tepki gösteren vatandaşlar, “Hem yaya kaldırımını işgal ediyorlar hem de hiç etrafına bakmadan gaza basıyorlar” dediler

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.