TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
13 Mayıs 2019

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ÇANKIRI
İCRA DAİRESİ
2018/277 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çankırı İl, Merkez İlçe, 654 Ada, 16 Parsel, BUĞDAYPAZARI Mahalle/Köy, C/1/7 Nolu Bağımsız Bölüm Çankırı İli, Merkez İlçesi, Buğdaypazarı Mah., 654 Ada, 16 Parsel, C Blok, 7 Nolu bağımsız bölümde ait Çankırı Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan onaylı mimari proje üzerinden yapılan incelemeler sonucunda taşınmazın binanın 1. katında, bina girişine göre sağ yan ve ön cephede konumlu olduğu, 3 oda, salon, antre, 2 balkon, kiler, mutfak, banyo ebv. duş ve wc hacimlerinden ibaret brüt yaklaşık 143,80 m² alana sahip olduğu belirlenmiştir.
Adresi : –
Yüzölçümü : 2.961,84 m2 (Tüm Arsa Yüzölçümü)
Arsa Payı : 124/5932
İmar Durumu : Belediye İmar Kayıtlarındaki Gibidir
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kayıtlarındaki ve Dosyasındaki Gibidir
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu – Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ÇANKIRI
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, borçlu dışındaki ilgililere bil-a iade dönmesi halinde, gazete ilanının satış ilanı tebliğyerine geçerek satışa etki etmemesine, bu husus ilgililere ilanen tebliğ olunur. (İ.İ.K.’nun 127. Maddesi)
7 Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/277 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.