Rektör Ayrancı Milli Boksörlerle İftar Yaptı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
11 Mayıs 2019

Rektör Ayrancı Milli Boksörlerle İftar Yaptı

spor (14)Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı 22 Mayıs- 2 Haziran tarihlerinde Romanya’nın Galati –City şehrinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına Çankırı İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezi’nde hazırlanan Türkiye Yıldız Bayanlar Boks Milli Takım kampını ziyaret ederek milli sporcularla birlikte iftar açtı.
Kampı ziyaretinde Bayan Boks Milli Takımları Baş Antrenörü Ahmet Çınar ve diğer yetkililerce karşılanan Rektör Ayrancı milli sporcularla birlikte açtığı iftar sonrası yaptığı değerlendirmede, “ Yüzlerce sporcu arasından seçilerek ay yıldızlı formayı giyme hakkı kazanmış her biri birbirinden değerli pırıl pırıl genç sporcuları Çankırı’da ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını söyledi.
Rektör Ayrancı, “ Bizde milli takım deyince akan sular durur. İnanıyorum ki milli sporcularımız Romanya’da bir kez daha ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirerek göğsümüzü kabartacak ve birçok madalya ile ülkemize dönecekler. Biz üniversite olarak tüm branşlarda olduğu gibi boks milli takımımıza da geçtiğimiz yıl spor kompleksimizi açmıştık. Onların başarılarında bir nebzede olsa katkımız olursa çok mutlu oluruz. Yakın zamanda açacağımız Spor Bilimleri Fakültesi ile artık milli sporcularımıza verdiğimiz tesis desteği yanında onları akademik olarak ta yetiştirmek ve kariyerlerine katkı sağlamak istiyoruz. Milli takımımıza Romanya’da yapılacak Avrupa şampiyonasında başarılar diliyorum. Gözümüz kulağımız onlardan gelecek madalya haberlerinde olacak. Ayrıca milli takımın Çankırı’da kamp yapmasını sağlayan yetkilileri de tebrik ediyorum.” dedi.
Bayan Boks Milli Takımları Baş Antrenörü Ahmet Çınar’da yaptığı konuşmada “ Çankırılı bir spor adamı olarak sorumlu olduğum takımların kamplarını zaman zaman şehrimizde yapmaktan son derece mutluyum. Şu an çalışmalarımızı 13’ü Milli takım olmak üzere 18 sporcu ve 5 antrenör ile sürdürüyoruz. Şampiyonaya Çankırı’da hazırlanan sporcularımız ülkemizi ve ay-yıldızlı Türk bayrağımızı temsil edecekler. Çankırı bu noktada bir bakıma alacağımız madalyaların temelinin atıldığı nokta oluyor. Bu anlamda bize destek vermek için ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Hasan Ayrancı ve üniversite yönetimimize teşekkür ediyoruz. Bu destek ve ziyaretler bize moral oluyor ve sporcularımızın motivasyonunu artırıyor. Biz geçtiğimiz dönemlerde de üniversitemizin tesislerini kamp yapmak için kullandık harika tesisleri var üniversitemizin. Sayın hocamızın Spor Bilimleri Fakültesi kurulacağı müjdesi vermesi bizi ayrıca mutlu etti. Bu şehrimiz için büyük kazanç. Kendisine şehrimize ve üniversitemize yaptığı katkı ve getirdiği vizyon için bir spor adamı olarak teşekkür ediyorum. Fakültemiz kurulduğunda biliyorum ki milli sporcularımızda Ankara’nın yanı başında olan Çankırı’da eğitimlerini devam ettireceklerdir. “ dedi.
İftar sonrası Rektör Ayrancı milli sporcular ile antrenman sahasına geçerek eldiven giydi ve kısa bir gösteri yaptı.
Ziyarette ayrıca milli takım yetkililerince Rektör Ayrancı’ya isminin yazılı olduğu milli takım forması hediye edildi.
Milli sporcular daha sonra ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın davetlisi olarak 100.Yıl Kültür Merkezinde ÇAKÜ Tiyatro Topluluğu öğrencilerinin sahneye koyduğu Deli Bayram tiyatro oyununu izlediler.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.