Çerkeş ilçesine rüzgar enerjisi kurulacak » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
11 Mayıs 2019

Çerkeş ilçesine rüzgar enerjisi kurulacak

meclis (6)İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimlerini tamamladı. Meclis Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşime tüm meclis üyeleri katıldı.
Mayıs ayı birleşimlerinin gerçekleştirildiği dünkü son birleşimde ilk olarak
6 Mayıs 2019 tarihinde ele alınan ve yetişmediği için ertelenen Çavundur Yapı Turizm San. ve Tic. A.Ş.’ye ait yapılandırma talebine ilişkin komisyon raporları ele alındı.
Ahmet Kaşkaya’nın ortak rapor hakkında meclis üyelerini bilgilendirmesi sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 2. Maddesinde ise Çerkeş İlçesi, Kuzdere, Saraycık ve Göynükçukuru köyleri mevkiinde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanı (Çerkeş Rüzgar Enerji Santrali) kurma amaçlı hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planına ait hazırlanan teknik raporun görüşülmesi ele alındı ve gündem maddesi incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.
Dün gerçekleştirilen birleşimde son olarak ise gelecek ayki toplantı tarihi belirlendi. İl Genel Meclisi gelecek ayki birleşimlerine 10 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacak.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.