“Sizlerin her zaman yanınızdaydık” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

“Sizlerin her zaman yanınızdaydık”

mezuniyet (26)Çankırı Karatekin Üniversitesi 2018-2019 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü Uluyazı kampüs alanında gerçekleştirildi.
Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun da katıldığı programda öğrenciler geçit töreni yaparak kep fırlattı.
Çankırı Karatekin Üniversitesi 12. Bilim, Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde 2018-2019 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Uluyazı kampüs alanının tıklım tıklım dolduğu hatta mezuniyet töreni nedeniyle şehir içi trafiğinin bir çok yerde tıkandığı programda öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı.
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve fakülte dekanlarının törene gelen vatandaşları selamlaması ile başlayan program, öğrencilerin geçit töreni ile devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında günün önemi nedeniyle Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrenci konseyi başkanı Yüksel Kol, hanin terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırı sonrasında şehit olan askerlerimize başsağlığı diledi.
“Her baharın bir tonu olduğu gibi üniversite yıllarımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız” diyen Kol, “Gelişen ülkemizin çarkında önemli bir yere sahip olan üniversiteler yetişmiş insan konusunda aktif bir rol oynamaktadır. Ülkemiz bu yönde sadece kendi vatandaşlarını değil başka ülkelerin vatandaşlarına da katkılar sağlamaktadır. Bu katkı da üniversitemizin de yeri büyüktür” dedi.
“Üniversite demek dünyaya açılmak demek, dinamizm demek, İlim demek ve birçok güzel şey demektir” diyen Kol, “Son yıllar da Karatekin Üniversitesi hızla büyüyerek Çankırı’yı sınırlarının ötesine başka illere, başka ülkelere, başka kıtalara taşımayı başarabilmiştir inanıyorum ki bu kocaman aile mezunları da dahil olmak üzere çok daha büyüyecek ve genişleyip güçlenecektir. Mezun olan arkadaşlarım artık bize burada düşen görev gitmiş olduğumuz yelerde Üniversitemizi ve Çankırı’yı temsilen güzel yâd etmek, başka arkadaşlarımızı buraya teşvik etmektir” dedi
“Düğün günündeyiz bugün. Düğünün sahipleri biziz” diyerek konuşmasına başlayan Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, vatanı uğrunda şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diledi.
“Sizlerin her zaman yanınızdaydık” diyen Rektör Ayrancı, “Biz 700 öğretim elemanı ve toplamda 1300 kişi ile; temizlik, güvenlik, yemek, taşıma, yeşil alan, kütüphane, sağlık hizmetleri, idari personel, dekanlar, hocalar, asistanlar, öğretim görevlileri, fakülte sekreterleri, yüksekokul müdürleri şube müdürler ile hep yanınızda idik. Bazen fark ettirmeden orada idik. Bütün istekleri sessizce değerlendirdik” dedi
“Üniversiteniz ve kendinizle gurur duyabilirsiniz” diyen Ayrancı, “Bilimsel seviyesi çok yüksek olan bir üniversiteden mezun oluyorsunuz. Tıp fakültesi olmayan 124 üniversite arasında 21. Akademik seviyede olan bir üniversiteden mezun oluyorsunuz. Erasmus değişim programlarında Türkiye’de 5.’yiz. Öyleki yurt dışına gönderecek değişim programı öğrencisi bulamakta zorlanıyoruz. Tübitak projelerinde Türkiye’nin en önlerindeyiz. Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Unutmayın, öyle bir yere geldik ki İstanbul’un, Ankara’nın büyük üniversiteleri sizlere gıpta ile bakıyor ve sizleri izliyor” dedi.
“İlklerin üniversitesindesiniz. Pek çok şeyi ilk kez yaptık” diyen Ayrancı, “Biz ne kadar büyümüş, gelişmiş, dünyaya açılmış, ilmiyle akademisiyle önde olursak, sizde o kadar anlı açık ve dik olursunuz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yemin törenleri yapıldı ve akabinde öğrenciler tarafından kepler fırlatıldı.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.