“Kökünü kesin hainlerin, ağlamasın analar artık” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
02 Mayıs 2019

“Kökünü kesin hainlerin, ağlamasın analar artık”

Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye’nin Azez şehrinde meydana gelen hain saldırı sonucunu hayatını kaybeden Sözleşmeli Piyade Erbaş Yalçın Koca köyünde toprağa verildi.
Gerçekleştirilen törene şehidin annesinin sözleri damga vurdu. şehidimizin annesi Yurduşen Koca, “. Yavrum bir daha olsan yine gönderirim seni. Kökünü kesin hainlerin, ağlamasın analar artık. Kesemiyorsanız beni götürün oralara” dedi
Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye’nin Azez şehrinde meydana gelen hain saldırı sonucunu hayatını kaybeden Sözleşmeli Piyade Erbaş Yalçın Koca köyünde toprağa verildi.
Kilis Devlet Hastanesindeki işlemlerin ardından Gaziantep Havalimanı’ndan askeri uçakla Ankara’ya nakledilen şehit Koca’nın cenazesi, buradan helikopterle Çankırı Devlet Hastanesine getirildi. Şehit Koca’nın Çankırı Devlet Hastanesi’ne getirilmesi esnasında fenalık geçiren bazı aile fertlerine 112 Acil Servis ekibince müdahale edildi.
Dün sabah saatlerinde ise Sözleşmeli Piyade Erbaş Yalçın Koca’nın naaşı Kızılırmak ilçesi Güneykışla köyünde baba evine getirildi. Naaşın başına oğlunun beresi ile gelen şehidimizin annesi Yurduşen Koca, Albayrak yakışmış oğluma, Seni vatanım için büyüttüm, al bayrağım için büyüttüm. Vatan sağolsun. Ağlamıyacam yavrum, düşmanları sevindirmeyeceğim, dik duracağım. Yavrum bir daha olsan yine gönderirim seni. Kökünü kesin hainlerin. Ağlamasın analar artık. Kesemiyorsanız beni götürün oralara” dedi
Şehidin ağabeyleri Yahya ve Yasin Koca, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü.
Cenaze törenine katılan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, şehidimizin babası Zekeriya Koca ile aile fertlerine başsağlığı diledi.
Çankırı İl Müftü Vekili Mahmut Ay tarafından öğle vakti kıldırılan cenaze namazı sonrasında Şehit Koca’nın naaşı top arabasına konularak, polis ve jandarma eşliğinde mezarlığa götürüldü. Şehit Koca binlerce vatandaşın gözyaşları arasında toprağa verildi.
Mezarlıktaki defin töreninden sonra şehit Koca için askerler tarafından saygı atışı yapıldı. Daha sonra şehidimizin ailesine Türk bayrağı, Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Vali Vekili Zeki Karaca tarafından takdim edildi.
Şehidimiz için düzenlenen törene İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Vali Vekili Zeki Karaca, Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Mehmet Kip, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutan Vekili Albay Oğuz Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, eski Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, eski Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Barosu Başkanı Avukat Erkan Köroğlu, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Emre Kılıç, Kızılırmak Kaymakamı Ömer Kıraç, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, ilçe Belediye Başkanları, daire müdürleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
7.5.2018 tarihinde Piyade Sözleşmeli Er olarak başlayan 01.01.1993 doğumlu Yalçın Koca Güneykışla köyü sakinlerinden Zekeriya ve Yurduşen Koca’nın 3 erkek çocuğundan birisiydi. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.
şehit (71)

şehit (41)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.