Esen, makama oturdu » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

Esen, makama oturdu

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Çankırı Belediye Başkanı seçilen İsmail Hakkı Esen, mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Harun Akca’dan aldı.
Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Harun Akca yaptığı konuşmada “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Çankırı Belediye Başkanı seçilmiş bulunmaktasınız. Yine bu vesileyle İl Genel Meclisi, Belediye Meclisine seçilen arkadaşlarımızı adaylarımızı tebrik ederim sizi de tebrik ederek çalışmalarınızda başarılar dilerim. Bu sonucun ülkemize Çankırı’mıza hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.
Akca’nın, konuşması sonrasında Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen mazbatasını teslim aldı.
Çankırı Adliyesi’nde yapılan Mazbata töreni ardından Çankırı Belediyesi önüne gelen İsmail Hakkı Esen, burada vatandaşlara seslendi.
Esen, konuşmasında “Bizler gönül kapımızın herkese açık olduğunu söylemiştik. Çankırı için Gönül Birliği demiştik. Ortak Akıl Ortak Karar demiştik Gönlünü bize açan kazanmamızda ortak akıl ortak karar alan tüm Çankırılı hemşerilerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum hoş geldiniz hepiniz şeref verdiniz.” dedi.
MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 22. Seneyi devriyesinde Türkeş’i anarak konuşmasına devam eden Esen, “Bugün öyle bir gün ki, tam 22 yıl önce aramızdan ayrılan, Milliyetçi, Ülkücü Hareketin Kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü bugün Çankırı Belediyesini, emaneti geri almak bizlere ayrıca gururlandırıyor.
Emin ol Başbuğum emanetin ehlinde, sizlere ve bu harekete layık olmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz, ruhun şad mekanın cennet olsun.
Bizlere bıraktığın bu davayı bu emaneti ebediyen, şerefle, gururla ve azimle taşıyacağımızdan, kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu.
Esen, konuşmasının devamında “4 ay önce çıktığımız hizmet yarışında, çok şeyler yaşadık, kırdılar üzülmedik, provoke ettiler aldırmadık, hor baktılar bıkmadık, iftira attılar aldırış etmedik, inancımızdan ve duruşumuzdan asla taviz vermedik. Durmadan gece gündüz yolumuza devam ettik, azmettik, kararlıydık.
Girmediğimiz, çalmadığımız kapı bırakmadık. Sıkmadığımız el kalmadı ve halkımıza, hemşerilerimize söz verdik.” ifadelerine yer verdi.
“Beytül Mal’a Şehrül Emin olacağız dedik.” Diyerek sözlerine devam eden Esen, Hz. Ömer gibi adil olacağız dedik. Kimseyi hor görmeyeceğiz, yok saymayacağız dedik. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyeceğiz dedik. Çankırı’da tüm insanların yüzünü güldüreceğiz dedik. Hatta Çankırı’yı Türkiye’nin yaşanabilir en ucuz şehri yapacağız dedik. MHP rozetini çıkarıp, Çankırı halkının Belediye Başkanı olacağız dedik. Çankırı ittifakı dedik. Bunun için söz verdik, sözümüz söz.
Evet zor bir göreve talip olduk, bunun farkındayız ama Milliyetçi Hareket hep zor görevlere talip olup hep de bu zorlukların üstesinden gelmiştir.
Bu günde Yüce Allah’ın izni ile sizlerin dua ve destekleri ile bu zorlukların üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.
15 yıl aradan sonra Belediye Başkanlığını kazandıklarını vurgulayan Esen, “Evet tam 15 yıl oldu, çok bekledik, çok özlemiştik bu günleri bizlere gösteren rabbime, sonsuz şükürler olsun. Cenab-ı Allah utandırmasın. Geçmiş dönemde Çankırı’mıza hizmet etmiş olan, Belediye Başkanlarımıza ve personelimize huzurunuzda vermiş oldukları emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Bu güne kadar emeği geçen teşkilat ve çalışma arkadaşlarıma, inanmışlara ve bizlere güvenen, inanan, destekleyen, desteklemeyen, Çankırı’dan yaşayan, bizlere birlikte bugünlere kadar aynı kaderi paylaşan tüm hemşerilerime şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum, Allah hepinizden razı olsun.
Şehir bizlere emanet, siz Allah’a emanet olun, hoşça kalın. Geldiğiniz için hepiniz sağ olun var olun.” şeklinde konuştu.
Vatandaşlara seslendikten sonra Çankırı Belediyesine giren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Belediye çalışanlarıyla tokalaştıktan sonra Başkanlık makamına çıktı. Esen’i makamda karşılayan önceki dönem Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz devir teslim töreninde bir konuşma yaptı.
Boz, yaptığı konuşmada “31 Martta yapılan seçimlerin Çankırı’mıza, ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hakkı Başkanımıza başarılar diliyorum, tebrik ediyorum, Milliyetçi Hareket Partisi’ni tebrik ediyorum. Çıktığımız bu yolda Cenab-ı Allah’a her şeyin hayırlısı için dua ettik 52 bin seçmenimiz bir karar verdik ne karar verirse başımız gözümüz üstünde yeri var dedik ve milletin vermiş olduğu karara saygımız sonsuz ve başımızın üzerinde yeri var ve başkanıma bu yolda başarılar diliyorum Allah yolunu bahtını açık etsin diyorum inşallah Çankırı’mız için güzel hizmetler yapmasına vesile olsun diliyorum tekrar tebrik ediyorum Allah hayırlı mübarek etsin.” dedi.
Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ise devir teslim töreninde yaptığı konuşmada “Sayın başkanıma güzel temennilerinden ötürü teşekkür ediyorum. Zaten beraber mesai harcamıştık başkanımla. Yaklaşık 4 aydır hizmet yarışında yarış halindeyiz. Cumhur ittifakının iki adayıydık Cenab-ı Allah bize nasip etti, hayırlı hizmetler nasip etmeyi bize gösterir. Bugüne kadar emeği geçen başkanlarımdan personellerimizden, müdürlerimizden, meclis üyelerimizden hepsinden Allah razı olsun. Biz eksikleri yapmaya çalışacağız daha iyisini yapmaya çalışacağız diyerek bu yola çıktık tabi bu güne kadar birçok şey yapıldı. Sayın başkanımın da bir sürü hizmetleri oldu. Tekrar tekrar kendisine teşekkür ediyorum. Hayatında başarılar diliyorum. Burası kapımız herkese açık sayın başkanıma da açık dilek ve temennilerinde bizler her zaman dinleyici olacağız. Burada bir abisinin olduğunu unutmasın.” şeklinde konuştu.
Önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Boz, yeni Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e çiçek takdim ettikten sonra Çankırı Belediye Başkanlığı mührünü teslim etti.
esen (8)

esen (3)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.