4 ilçe MHP’nin 8 ilçe AKP’nin » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

4 ilçe MHP’nin 8 ilçe AKP’nin

mhp (81)Yerel seçimler gerçekleştirildi. 155 bin 145 vatandaş dün 736 sandıkta belediye başkanı, belediye encümen, il genel meclisi ve muhtarlık için oy kullandı.
Yapılan seçim sonrasında merkez ilçe dahil 4 ilçeyi MHP alırken, 8 ilçeyi de AK Parti aldı.
Gerçekleştirilen seçim sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, resmi olmayan verilere göre Çankırı Belediye Başkanlığı’na seçildi. MHP seçim koordinasyon merkezinde büyük bir sevinçle karşılanan bu sonuç sonrasında Esen, mutluluğunu partililerle ve sokaktaki vatandaşlarla paylaştı. “Bozkurt Esen”, “Temiz Hakkı” sloganları ile Atatürk Bulvarından Belediye önüne gelen Esen burada vatandaşlara seslendi.
Resmi olmayan sonuçlara göre Çankırı Belediye Başkanlığını MHP adayı İsmail Hakkı Esen alırken, Atkaracalar’ı Harun Oflaz (AKP), Bayramören’i Halil Muratoğlu (MHP), Çerkeş’i Hasan Sopacı (AKP), Eldivan’ı Mustafa Lafcı (AKP), Ilgaz’ı Mehmet Öztürk (AKP), Kızılırmak’ı Bayar Soysal (AKP), Korgun’u Hasan Hüseyin Kızan (MHP), Kurşunlu’yu Şakir Kaymak (AKP), Orta’yı Bayram Yavuz Onay (AKP), Şabanözü’nü Faik Özcan (AKP) ve Yapraklı’yı Ömer Güngör (MHP) aldı.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.