AK Parti ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıkladı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

AK Parti ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıkladı

aday (5)AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler nedeniyle belediye başkan adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. 12 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 18:00’de Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda gerçekleştirilen belediye başkan adayı tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’de katıldı. Çankırı merkez belediyesinin geçtiğimiz günlerde Hüseyin Boz olarak açıklanması sonrasında 12 Ocak 2019 tarihinde ede ilçe ve belde belediye başkan adayları açıklandı.
“Bizim davamız illa ki Belediye Başkanı olmak illaki Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyesi olmak asla olmamalıdır” diyerek sözlerine başlayan AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, ” Bu anlayış ve inançla bugün itibarıyla hem belediye başkan adaylarımız hem de belediye başkan aday adaylarımızla sahada olacak ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Seçmenlerimizin de bizlerden her zaman sevgi ve saygı beklediğini unutmadan gerek teşkilatlarımız gerekse /Belediyelerimiz ile tüm vatandaşlarımızın gönüllerine girecek ve onlar için onların hizmetinde olduğumuzu her fırsatta anlatmaya devam edeceğiz” dedi.
Cumhur ittifakına da değinen Kaman, “15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası ortaya çıkan ve Yenikapı bilinciyle şekillenen dolayısıyla da bir millet mutabakatı ve doğal bir ittifak olan Cumhur İttifakı’nın ise ayrı bir önem ve ayrı bir hassasiyet taşıdığını belirtmek isterim.
Çünkü bu önem ve hassasiyet bizzat milletimizin, kendi bekası ve birlik ve beraberliğine sahip çıkmak için ortaya koyduğu yüksek duyarlılığın bir sonucu, bir yansıması olmuştur.
Cumhur İttifakı’nın ülkemizin selameti açısından üstlenmiş olduğu sorumluluğun gereklerini de ancak sizlerin teveccüh, güven ve desteğiyle yerine getireceğine dikkat çekmek itiyorum” dedi
Kaman son olarak ise, “31 Mart Yerel Seçimlerinde başarılarımıza başarılar ekleyerek, daha önceki seçimlerde Çankırı’mızı nasıl Türkiye’nin en başarılı illerinden biri yaptıysak yine aynı şekilde en yüksek oy oranlarıyla 12 ilçemiz 3 beldemizde Belediye Başkanlıklarını alarak diğer bir deyimle 15’te 15 yaparak zafer elde etmemiz ve bunun için de tüm vaktimizin ve enerjimizin milletimizin gönlünü kazanmaya verilmesi gerekmektedir” dedi.
“Hizmet anlayışımızın merkezinde yalnızca ve yalnızca insan olacak” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “Çalışmalarımızı Çankırı’yı, gelecek nesillere, daha yaşanabilir bırakma fikriyle yürüteceğiz. Şehrimizi ortak akıl, samimiyet, irade ve gayret ile dinimizin emri, kadim geleneğimizin olmazsa olmazı istişare ile yöneteceğiz. Atacağımız her adımda yapacağımız her işte bu şehrin güzel insanlarıyla ortak karar vereceğiz. Yapmayı planladığımız her çalışmamızda Çankırılı kardeşlerimizin ne dediğine bakacak, talep ve önerilerine daima başvuracağız.
Kimliğine ve siyasi görüşüne bakmadan, Çanlarımızı katılımcı belediyecilik anlayışıyla ben değil biz kültürüyle yöneteceğiz.
Çankırımızı daha yaşanabilir, çevreye duyarlı, ihtiyaçlara cevap veren, kültürel dokumuza uygun, yatay mimari merkezli ve gelecek nesillerin gıpta ile baktığı, bir şehir haline getireceğiz” dedi
Şehrin her noktasında istişareler yaptığını da dile getiren Boz, “Bu kutlu görev bana verilmesi ile birlikte sürekli olarak toplumumuzun bütün kesimleriyle, mahalle mahalle, dükkân dükkân iç içe oldum, onları dinledim ve istişarelerde bulundum. Çankırı hemşerilerimiz bizlerden neler istiyor ve ne tür hizmetler bekliyor, bunların hepsini ama hepsini bu kısa sürede, nerdeyse hiç durmadan, gece gündüz demeden, bütün ekip arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Yapılması gerekenler için projeler ürettik. İşte bu sebeple Çankırımızın sorunlarını ve çözüm yollarını çok iyi biliyoruz. İnşallah Çankırımızın geleceğini hep birlikte şekillendireceğiz” dedi
Boz, son olarak ise, “Özellikle Altyapı-Ulaşım-Trafik ve Otopark olmak üzere toplamda 60’a yakın projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.
“Hedefimiz Çankırı’yı şampiyon yapmak” diyen Milletvekili Salim Çivitcioğlu, yerel seçimlerde 15’de 15 yapacaklarını dile getirdi.
Salonda bulunanlara seslenen Çivitçioğlu, “Çankırı merkez belediyesini 81 ilde şampiyon yapmaya söz veriyor musunuz?, 15 ilçe ve belde belediyelerini almaya söz veriyor musunuz?” diye sordu. Salonda bulunanların “Söz veriyoruz” demeleri üzerine Çivitcioğlu, “Biz buna dört dörtlük seçim diyoruz” dedi.
“Allah şampiyonluğu şehrimize ihsan etsin” diyerek sözlerine başlayan milletvekili M. Amin Akbaşoğlu, ” 1071’de Alparslan Malazgirtten girmiş onun kumandanı olan Karatekin 1074’te bu vatanı fethetmiş 1074’ten 2019’akadar hakikaten Türkiye’nin tadı tuzu mayası ve kilit taşı olarak, din ve devlet vatan ve millet müdafaasında Çankırı hakikaten sancaktarlık görevini ifa etmiş. Muazzam önemli bir neticenin lokomotifliğini yapmış. Ve en son istiklal mücadelemizde İnebolu Kastamonu Ilgaz Çankırı Ankara hattı istiklal yolu olarak tarihe geçmiş. Tarihin tevafukudur ki 15 temmuz ikinci istiklal mücadelemizde zamanın başbakanı olan şuanda meclis başkanımız ve İstanbul büyük şehir belediye başkanı adayımız Binali Yıldırım Beyefendi hakikaten bu milletin değerlerine, bu milletin kendisine bomba atan mürtet havalimanından kalkan uçakların bu işlevini ortadan kaldırabilmek için mürtet havalimanının bombalanması talimatını Ilgaz’dan vermiş ve hakikaten 2. İstiklal mücadelesinin de karargahı Ilgaz Çankırı olmuş. Çankırı Türkiye’nin kilit taşı, Türkiye dünyanın kilit taşıdır. Dolayısıyla AK Parti olarak bizim 4 büyük vazifemiz var. 1.si yerel, 2.si ulusal, 3.sü bölgesel,4.sü küresel bir milli bir misyonumuz ve misyonumuz var” dedi.
“Biz hayalleri gerçekleştiren bir partiyiz” diyen Akbaşoğlu, “Bu yerel yönetimlerde de yaptık. Ulusal anlamda da 184 liradan aldığımız asgari ücreti bugün 2 bin 20 liraya getirdik. Basit bir hesapla bir çay ve bir simit hesabıyla 5 kişilik bir ailenin 3 öğününe yetmeyen bir durum söz konusuydu. Bazı muhalifler bunu her zaman gündeme getiriyor. Yerel yönetimlerde yaptığımız ulusal yönetimler yaptığımız bir Türkiye’yi 2002’de aldık 230 milyar dolardan 850 milyar dolara getirdik milli hasılayı.. kişi başına düşen milli gelir 3 bin dolardı şimdi 11 bin dolar. 2008 krizinden sonra 10 büyük proje yapıldı bunun 8 tanesi Türkiye’de. Trump’a Sayın Recep Tayyip Erdoğan zılgıtı attı mı attı. Sonuç itibariyle Türkiye hasta adam Türkiye’si değil. Allah’ın izniyle küresel anlamda 4. Olarak ta en önemli hedefimiz adil ve merhametli yeni bir dünya. 15 temmuzda hep beraber 30 bin kişi olarak meydandaydık. Orada Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki dostlarımızla meydanı doldurduk. Ve uluslararası darbe ve işgal girimine dur dedik” dedi.

“Bu coşkuyu görünce, coşkulu bir şekilde evet diye söz vermenizi görünce doğrusu ben heyecanlandım” diyerek konuşmasına başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ise, “Çankırı’mız bu seçimlerin şampiyonu olacak inşallah ben söz mü diye sormayacağım. Çünkü kardeşlerim sordular siz defalarca söz verdiniz. Bu sözün yerine gelmesi lazım. Ben bundan eminim. Arkasından belediye başkan adayımız mevcut başkanımız Hüseyin Boz kardeşimin de heyecanla yapmak istediklerini sizlere anlatırken o şevkli konuşmasında bundan 24 yıl önceki kendimi belediye başkanlığına başladığım günü hatırladım. Şimdiden adaylığı hayırlı olsun ben ona abilik etmeye her zaman hazırım. Ankara Büyükşehir belediyesi olarak Çankırı Belediyesini kardeşi kabul edip her konuda üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım” dedi.
“1994 yılı öncesinde ideolojik takıntılı bir belediyecilik anlayışı vardı” diyen Özhaseki, “Bankamatik memurları vardı, hizmet düşünülmezdi. Bunlara senelerce şahitlik etmiş bir kardeşinizim. Ben belediye başkanlığına geldiğimde işe gelmeden maaş alan yüzlerce insan vardı. Cenab-ı hakka şükürler olsun ki bizimle birlikte hizmet belediyeciliği başladı. Belediye başkanlığında birçok yol arkadaşımız eski karanlık dönemi kapattılar yerine hizmet belediyeciliğini başlattılar.
Hizmet belediyeciliğinde iyi niyetle yola çıkınca Allah’ta bereketini artırdı şehirlerimizin alt yapısından üst yapısına sonra da sosyal belediyeciliğe doğru envayi çeşit hizmet görmeye başladı. Şimdi de Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gönül belediyeciliğien başlıyoruz. Önemli olan insanımızın gönlünü kazanmak onun hayır duasını almak” dedi
Özhaseki’den belediye başkanlarına ayar
Kamu harcamalarında belediye başkanlarının titiz olması gerektiğini de belirten Özhaseki, “Belediye’nin arabasına oturduk. Benzin hesabı yapacaksın. Özel arabası çoğumuzun var değil mi? Benzin hesabını çoğumuz yapar mıyız? Valla ben yaparım herkes yaparım. Adamlık kamu arabasına oturduğun zaman benzin hesabı yapabilmektir. Kamudan harcarken titizlenebilmektir. İyi niyet orada. Kendi cebinden harcarken titizlen kamudan harcarken har vurup harman savur.
Eski belediye başkanlarımızın bir çoğunu yeniden aday gösteriyoruz. Göstermediğimiz arkadaşlarda alınmasınlar kötü arkadaşlar değiller ama bir kan değişikliğine bir heyecanda fayda var diye düşünüyorum. Emin olun bu konuda samimiyim. İnşallah bu kardeşlerim burada sizlere hizmet edecekler sonrada ben onlara Ankara’da onlara ağabeylik edeceğim ne zaman kapımı çalsalar onlara yardımcı olacağım. Zaten burada yaşayan Çankırılı kadar Ankara’da yaşayan Çankırılı hemşerilerimiz var onlar beni orada rahat bırakmazlar. Bakın iki tane Milletvekili kardeşim var onlar zaten yakamı bırakmazlar. İnşallah sizlerin ne emri varsa bende onların yerine getirmeye gayret edeceğim. Şimdiden aday arkadaşlarımız hayırlı olsun” dedi
Yapılan konuşmaların ardından belediye ve belde belediye adayları kürsüye çağrıldı.
AK Parti’nin 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde aday olan isimler şunlar: Atkaracalar-Harun Oflaz, Bayramören-İsmail Güngör, Çerkeş-Hasan Sopacı, Eldivan Mustafa Lafçı, Ilgaz-Mehmet Öztürk, Kızılırmak-Bayar Soysal, Korgun-Kamil Akel, Kurşunlu-Şakir Kaymak, Orta-Bayram Yavuz Onay, Şabanözü-Faik Özcan, Yapraklı-Ali Hasekioğlu, Çardaklı Osman Yılmaz, Saçak-Ramazan Yarım, Yaylakent-Kadir Dede

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

Betmatik Safirbet Tipobet365 Betist
canlı bahis siteleri Betist bets10 youwin giriş kaçak bahis siteleri