Siyasi parti il başkanları seçim sürecini değerlendirdi » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

Siyasi parti il başkanları seçim sürecini değerlendirdi

siyasi parti lideriiiiiiiiiMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çıkışı ve sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan toplantı sonrasında 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçim yapma kararı çıktı. Karar sonrasında siyasi parti liderleri seçimlere hazır olduklarını dile getirdi. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan erken seçim kararı sonrasında siyasi partilerin Çankırı il başkanları da seçimlere hazır olduklarını ve başarı ile çıkacaklarını dile getirdiler.
Erken seçim kararı sonrasında İl başkanları ne dedi? İşte cevabı:

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan

Seçime en hazır parti olduklarını aktaran İYİ Parti İl Başkanı Çetin Kapdan, “Biz genel başkanımız nezdinde seçim istediğimizi bildiriyorduk. Pek çok değerlendirme erken seçimden ziyade bir baskın seçim olduğu yönündeydi, bende katılıyorum. 2 ay gibi bir süre var. Çok hızlı ve erkene alınmış bir seçim kararı ama İYİ Parti olarak biz zaten bu seçimi talep eden ve buna en hazır siyasi partiyiz. Çankırı için de bu durum böyledir. Kuruluşumuzdan bugüne yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Biz en dinamik, en heyecanlı ve en hazır teşkilat olduğumuza inanıyorum” dedi.

“İktidarın alternatifiyiz”

Çankırı’dan milletvekili çıkaracaklarını aktaran Kapdan, “Çankırı özelinde İYİ Parti ne yapar?’ derseniz biz her şeyden önce iktidarın en büyük alternatifiyiz ve Çankırı da bugün itibariyle en iddialı partilerden biri olduğumuzu düşünüyoruz. Aldığımız destek ve teveccühte bunu gösteriyor. İlk seçimimize gireceğiz genel başkanımızı Cumhurbaşkanı yapma ve İYİ Parti’yi Çankırı üzerinden meclisde de temsil etmek istiyoruz. Biz vekil çıkaracağız. Vekillik adaylık süreci nasıl işleyecek onu da yakında göreceğiz.” dedi.

“Hukuki bir engel görmüyorum”

“Biz seçime hazırız. İYİ Parti seçimlere katılabilecek mi? diye insanlar düşünüyor.” diyen Kapdan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz her şeyden önce parti olarak önümüzde hukuki bir engel görmüyoruz. Eğer İYİ Parti seçimlere katılamayacak gibi bir sonuç ortaya çıkarsa bu hukuki değil siyasi bir durumdur. Demokrasilerde bu gibi engeller olmamalıdır. Bu tartışma konusu dahi olmamalıdır. Bu kadar kısa sürede bu kadar büyük teveccühe mashal olmuş bir partiyi devre dışı bırakmak demokrasiyle değil ancak despotlukla izah edilir, buna da müsahade etmeyiz. Biz seçimlere gireceğiz. Seçime girmek için alternatif planlarımız da var. 100 bin imza toplayıp bağımsız girme durumu da var. Genel başkanımız 100 bin imza ile aday olacağını söylüyor bizde bu duruma hazırız. OHAL altında seçime gidiliyor bu demokratik bir durum değil. FETÖ ile mücadeleyi destekliyorum ama bazı yanlışlıklar olduğunu da söylemek istiyorum.”

“OHAL nedeniyle korku var”

“Çankırı’da bize ciddi anlamda destek var.” diyen Kapdan, “OHAL şartlarından dolayı korku da var. Baskı ve korku nedeniyle bu kapıdan içeri giremeyen insanlar var. Bizi desteklediği halde partimize gelemeyenler var. İnsanlar kendini güvenli hissettiği iki liman kabul ediyorlar, o partilere gönül verdikleri için değil kendilerini o partilerde daha güvende hissediyorlar ama o partili değiller. Bu iktidarın bu ülkeye getirdiği durum budur. Fişleneceğinden korkuyor insanlar. Biz Çankırı’da milletvekili çıkarma şansımızın yüksek olduğunu altını çizerek söylüyorum. İYİ Parti olarak inanılmaz bir patlama yapacağız.” diye konuştu.

CHP İl Başkanı İlhan Tekin

“Buyurun hodri meydan diyoruz” diyen Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan Tekin, “Cumhuriyet Halk Partisi her zaman seçimlere girmeye hazır ve 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken seçime de hazırdır. Çankırı İl Başkanlığı olarak da hazırız. Ekibimizle seçmenimizle adaylarımızla hazırız. Bizde diğer partiler gibi, genel merkezimiz gibi buyurun hodri meydan diyoruz.
OHAL varken seçime gitmek il başkanı olarak İlhan Tekin olarak beni kuşkulandırıyor. Niye kuşkulandırıyor? Bir baskı altında seçime gitmek biraz demokrasiye aykırı diye düşünüyorum.” dedi.
Seçim sonucuna da değinen Tekin, “Türkiye’de 2 seçenek var. Ya diktadan yanasın ya demokrasiden yana. Bu halkımızın teveccühü. Umarım seçimlerin sonucu demokrasiden yana olur, parlamenter sistemden yana olur.
Cumhur ittifakına da değinen Tekin, “Cumhur ittifakı diye ortaya çıkan ittifak, Türkiye’nin dış siyaseti, ekonomisi, işsizliğin dibe vurduğu bir ortamda seçime gidilmesi bu ittifakın ne derece yararına ne derece aleyhine bunu bilemiyorum. Ama şunu umut ediyorum ki Türkiye dünyadaki yerini alabilmesi için 24 Haziran’da demokrasiye geçeceğini tahmin ediyorum”

Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun

“Oturdukları koltuklardan güç alan ve gücü hak zannedenlere diyorum ki, böbürlenme padişahım senden büyük Allah var” diyerek erken seçimi değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun, “İktidarın, ortağıyla birlikte dün âni bir kararla seçim kararı almaları bizi şaşırtmadı. Bizler aylardır erken bir seçimin ya da bir baskın seçimim olabileceğini zaten dile getiriyorduk.

Muhterem Bilge Genel Başkanımız da hükümet duvara toslamıştır. Her an baskın seçim kararı alabilirler diyerek seçimlere hazır olmamızı bizden istemişti” dedi

“Seçime hamdolsun en hazır parti biziz” diyen Uzun, “Seçimin İslam ümmeti ve milletimiz hakkında hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.
Lâkin, erken seçim kararı ancak iktidar partisinin onayı ile mümkündü. Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Seçim kararı aldıkları görüşme sonrası Türkiye’nin mevcut iç ve dış politikasını ve bilhassa da ekonomisini o tarihe kadar kaldıramayacağını anlamış olmalılar ki; Milyonlarca gencimizin geleceğini belirleyecek olan üniversite giriş sınavlarını hiçe sayarak, seçimleri sınav tarihi olan 24 Haziran 2018 tarihine denk getirmişlerdir. Ya, ülkemiz çok büyük bir tehlike altında, ya da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve seçim öyle bir panik içerisinde olmalılar ki; Gençliğimiz için böylesine önemli bir konuyu dikkate almamışlardır. Türkiye’nin bugünkü şartlarda daha ileriye gitmesinin mümkün olmadığı, artık kılavuza gerek kalmadan görülmektedir. Yani iktidar partisi, öyle bir şaşkınlık içerisinde ki, ne iktisadi yönden ne iç ve dış politikada ne de milletimizin içinde yaşadığı problemlere kendilerinin çözüm olamayacaklarını anlamışlardır. Bu durum, 16 yıldır tek başına iktidar olan Ak Partinin; Uyguladıkları ekonomik, sosyal ve siyasî projelerin iflas ettiğinin, çöktüğünün de açık bir itirafıdır! Bundan dolayı böyle bir erken seçim kararı bize göre isabetli olmuştur. Gerçekten de Türkiye’mizin bir çıkışa ve bir değişikliğe ihtiyacı vardır. Biz de bir an önce o değişikliğin olması için acele etmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Ve hangi tarihte olursa olsun; Saadet Partisi teşkilatları olarak seçimlere her daim hazırız. Buradan da; seçimlerde siyasî partileri ve seçmenleri dost ve düşman gibi ayrıştırarak; seçimleri savaşa benzeten iktidar partisine sesleniyorum; ‘zalimlerin zulmü varsa; mazlumların da Allah’ı var” dedi.

MHP İl Başkanı Hidayet Çelik

“1 milletvekili çıkaracağız”

Çankırı’dan 1 milletvekili çıkaracaklarını aktaran Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Hidayet Çelik’te 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlere parti olarak hazır olduklarını aktararak, “Genel merkezimiz bu konuda gerekli açıklamaları yaptı. MHP Çankırı İl Başkanlığı olarak biz her zaman seçimlere hazırız ve bu manada çalışmalarımız da devam ediyor. Allah’ın izniyle Çankırı’dan bir milletvekilliği çıkaracağız ve belediye başkanlığını da alacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman

Seçimlerin hem ülkeye hem de Çankırı’ya hayırlı olması temennisinde bulunan AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman “Dün alınan seçim kararıyla inşallah ülkemiz 24 Haziran’da yeni bir seçim startını vermiş olduk. 24 Haziran’da yapılacak seçimler ilimize, ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

-Türkiye geneli yüzde 60 oy

“Seçimlerin en önemli noktası baraj sistemi ilk defa yüzde 50+1’e çıktı.” diyerek konuşmasına devam eden Kaman “Dolayısıyla da daha çok çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. İlimizde böyle bir sıkıntımız yok ama ülke genelinde inşallah yüzde 60’lara oy alacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

-Kaman’dan huzurlu seçim çağrısı

Siyasi Parti temsilcilerine seslenerek konuşmasına devam eden Kaman “Seçime iki ay var. İnşallah ilimizde ve ülkemizde güvenli, huzurlu bir şekilde, tüm siyasi partilerle dostane bir şekilde kimse kimseyi kırmadan, dökmeden bir seçim geçirmeyi temenni ediyorum. Buradan diğer siyasi parti il başkanlarımıza ve teşkilatlarına özellikle rica ediyorum 16 Nisan’da yaşadığımız gibi inşallah bu seçimi de huzurlu bir şekilde bitirmeyi temenni ediyorum.
Hepimize çok iş düşüyor. Tüm siyasi partilerimize çok iş düşüyor. Seçim olacaktır, seçimin tabi ki bir galibi bir kaybedeni olacaktır ama ne olursa olsun halkın göstermiş olduğu teveccühe herkesin saygı duyması gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

-Çankırı’da yüzde 80’in üzerine oy alacağız

Daha önceki seçimlerde de tahminlerini çok önceden söyleyen AK Parti İl Başkanı Celal Kaman ilk açıklamasında ittifak ile Çankırı’da yüzde 80’in üzerine oy alabileceklerini açıkladı. Kaman “Ben inanıyorum ki Çankırı ilimizde ittifakta yüzde 80’lerin üzerinde oy alacağımızı. Bugüne kadar hayalperest olmadım hayal kurmadım bunu inşallah 24 Haziran akşamı da burada yine aynı şekilde paylaşacağımıza inanıyorum.” dedi.

-İttifakta paylaşma olacak mı?

Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak kuran Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Çankırı’da yerelinde 1 AK Parti – 1 MHP Milletvekili ittifakı olabilir mi? Sorusunu yanıtlayan Kaman “Biz şuanda teşkilatlarımızı harekete geçirdik. Genel merkezimizin bize vereceği talimatlar doğrultusunda aynı şey Milliyetçi Hareket Partisi içinde geçerli onlar mutlaka teşkilatlarına bilgi vereceklerdir ama benim tahminim her teşkilat ayrı çalışır. Mutlaka beraber yaptığımız programlar olur oda zamanla önümüzde ki günlerde belli olur. Biz il olarak buna karar veremeyiz bunu genel merkezimiz karar verir.
İttifakta 2 tane hane olacak. AK Partililer ittifakta AK Parti üzerine MHP’lilerde MHP kendi ambleminin üzerine basacak. AK Parti’nin milletvekilleri ayrı MHP’nin milletvekilleri ayrı olacak. Ama alınan oy oranında tabi ki dong denilen sistemle bölüş yapılacak.
İttifak sadece genel seçimlerde yapılmış bir ittifaktır. Mahalli seçimlerde şuanda bir ittifak yoktur. İlerleyen zamanlarda genel merkezimizin genel başkanlarımızın takdirleridir.” şeklinde konuştu.

-AK Parti Çankırı yerelinde 24 Haziran seçimlerine hazır mı?

Kaman “Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum biz hiç ara vermedik. Hiçbir boş zamanımız yok programlarımız devam ediyor. Bizde seçim olsun veya olmasın 1 Kasım seçimlerinin ardından çalışmalarımıza başladık bile sanki ertesi gün seçim olacak gibi. Bizde hiçbir zaman yavaşlama duraklama yok. Önümüzde ki 2 aylık süreçte inşallah en iyi sonucu alabilmek bir oy fazla nasıl alırız hesabıyla çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bugün itibariyle seçim koordinasyon merkezlerimizi oluşturuyoruz il ve ilçelerde.” ifadelerine yer verdi.
Çankırı’da 37 kongreyi tamamladıklarını aktaran Kaman “İlimizde de en son 4 aylık sezonda 37 adet kongre gerçekleştirdik. Tabi ki kongreler yenilen ve bayrak yarışıydı. 37 kongremizi de huzurlu bir şekilde gerçekleştirdik. En ufak bir sıkıntı yaşamadık ve bütün kongrelerimiz gerçekten takdire şayandı.” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

Betmatik Safirbet Tipobet365 Betist
canlı bahis siteleri Betist bets10 youwin giriş kaçak bahis siteleri