Minikler gösterileri ile salondakileri büyüledi » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

Minikler gösterileri ile salondakileri büyüledi

kuran (22)Aksu Kız Kur’an Kursu 4-6 yaş grubu öğrencileri tarafından hazırlanan Mevlit Kandili programı Gençlik Hizmetleri toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Aksu Kız Kur’an kursu öğrencileri tarafından Mevlit Kandili programı gerçekleştirildi. Minik öğrenciler tarafından Gençlik Hizmetleri toplantı salonunda gerçekleştirilen programa ilgi yoğun oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çankırı İl Müftü Vekili Hasan Limon, “Evlatlarımızı Allah’ın kitabıyla buluşturan bu uğurda emeği geçen devlet büyüklerimize, annelerine babalarına, hocalarına kadar herkese binlerce şükürler olsun” dedi.
“Yüce Rabbimize şu güzel manzarayı bize gösterdiği için sayısız şükrediyoruz” diyen Limon, “Bir anne baba çocuğuna en güzel eğitimi ahlak öğretimidir. Ve ahlakın içerisinde bulunan en güzel şey Allah’ın kitabı Kur’andır. Ve sizler Kur’anın öğretimi için birinci basamağı çocuklarımızı bu kurslarımıza göndererek yerine getirmiş oluyorsunuz. Anne baba olarak bu vazifenizi yerine getirmiş, vazifesini yapmış ilk adımı gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Burada durmak yok. Bunlar ilk adımlarımız koşacağız inşallah. Dini bilen dini kavrayan, insanları İslamiyet’in güzelliğini hem yaşayan hem de gösteren nesilleri hep beraber yetiştireceğiz” dedi.
Limon son olarak ise, “Devletimiz arkamızda, bütün devlet büyüklerimiz, kurumlarımız elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu manada Allah yardımcımız olsun diyorum” dedi.
Hazırlanan mevlit programında 4-6 yaş grubu öğrenciler dualar, ilahiler ve Kur’an okudu. Semazen gösterisi de yapan öğrenciler gelen konuklardan büyük beğeni aldı.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.