Potukoğlu ile devam » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
13 Kasım 2017

Potukoğlu ile devam

akp (29)Adalet ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi dün gerçekleştirildi. Tek listenin yer aldığı seçim sonrasında Mustafa Potukoğlu güven tazeleyerek yeniden AKP Çankırı Merkez İlçe Başkanı oldu.
Gerçekleştirilen kongreye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun yanı sıra Ak Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, İGM üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ve Ak Parti kadroları katıldı.
Yoğun katılımın olduğu kongre Divan Teşekkülünün oluşmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşımızın okunması akabinde divan tarafından kongreye gelen telgraflar okundu.
Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu “Ak Parti asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir. Dün bu büyük davanın sancaktarlığını başkaları yapıyor, mücadelesini başkaları veriyordu. Bugün bu sancağı gururla taşıyoruz. İstiklalde de bu sancak sahipsiz kalmayacak. Bugünün çocukları ve gençleri bu sancağı bizden devralacak ve onurla bu sancağı taşıyacaklardır.
Bu dava şahsı hırsları, kibri, nifakı, kıskançlığı, çelme takmayı, başkasının kuyusunu kazmayı her zaman dışlamış tertemiz bir davadır. Bugün böyle bir hareketin bayram günlerinden sayılan bir kongremizi daha gerçekleştiriyoruz. Teşkilatlarımda bu duruşu benimseyen partimiz iktidarda da hükümet olarak kendisini kanıtlamıştır.
Siyaset yaptığı değer, ilke ve geleneklerle gelişen olaylar ve reel politika arasında doğru bir ilişki kuran AK Parti hem değer yüklü hem de gerçekçi uygulamalar ortaya koymuş, iktidarın eğitici ve yozlaştırıcı etkisi karşısında ilkelerini ve duruşunu muhafaza etmiştir. Bu kongre döneminde sandık olarak 7 Haziran, 1 Kasım, 16 Nisan gibi seçimlerimiz ve halk oylamalarımız olmuştur. Ayrıca Cumhuriyet Tarihimizin en kanlı işgal ve darbe girişimi 15 Temmuz atlatılmıştır.
Çok şükür ki inandığı yolda giden ve yıllardır beklenen lider bugün milletin hizmetinde her attığı adım ve duruşuyla verdiği karar ve uyguladığı stratejileriyle milleti ümmetin, sevgisine, muhabbetine mazhar olan bir liderin, dünya liderinin dünya kavgasının tam ortasında yer almanın şükrü içindeyiz. Bundan böyle her şey bir yana eskimeyen bir ruha sahip yeni nesiller için yapılacak mücadele bir yana olacaktır.
Bu ruh ve azimle çalışan aşkını, heyecanını her geçen gün artırıp birbirine duada birleşen tüm teşkilat mensuplarımızdan ve siz değerli hazirundan dualarını temenni ediyoruz. Bu teşkilat aslında bir emanettir layıkıyla muamele etme gayretinde olacağız.” dedi. Potukoğlu teşkilatlara teşekkür ederek sözlerine son verdi.
AK Parti merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu’nun konuşmaları sonrasında kürsüye gelerek bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Celal Kaman “Bu güne kadar görev almış teşkilatlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Siyaset insanla yapılıyor. Bizlerde insanı hizmeti hakka hizmet olarak gören bir teşkilatın mensuplarıyız. Bizler teşkilatlarımızla hep beraber her zaman omuz omuza kol kola çalışarak Allah’a şükürler olsun bu günlere geldik. 7 Haziran seçimlerinde ülke sıralamasında 5.yiz, 1 Kasım seçimlerinde %69 oy oranıyla Türkiye 8.si, yine 16 Nisan halk oylamasında %73.5 ile Türkiye 8.si olmuş bir teşkilatın mensuplarıyız.
Tabi bu günlere kolay gelinmedi her seçimde Kadın Kollarımız kapı kapı tek tek tüm hemşerilerimizin ellerini sıktılar, Gençlik Kollarımız sabaha kadar bayraklarını astılar, bizlerde ana kademe olarak Milletvekillerimizle, belediyemizle birlikte hep beraber başkanlığım döneminde geçirmiş olduğumuz 3 seçimi de alnımızın akıyla bitirdik.
Bu başarıları uyum içerisinde çalışmamız neticesinde aldık. Kolay bir şey değil 100 kişiden yaklaşık 73 kişinin oyunu almak. Ama ben şuna inanıyorum ki Allah’ın izniyle teşkilatlarımızla bayrağı daha yükseklere getireceğimize inanıyorum. Böyle bir teşkilata mensup olmaktan gurur duyuyorum.” şeklinde konuştu.
AK Parti İl Başkanı Celal Kaman’ın konuşması sonrasında kürsüye gelerek bir konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Liderimizin göstermiş olduğu 2023 ile 2071 hedefleri bizim için çok önemlidir. Bize gösterilen hedefe hep birlikte birlik, beraberlik, huzur içerisinde koşmak zorundayız. Bu davada bulunan herkes için bu bir mecburiyettir.
Göreve geldiğim günden beri Çankırı’mızı şehirler adeta yarışıyorlar. Şehirler yarışında geri bırakmamak ön saflarda tutmak adına yüzlerce proje gerçekleştirdik. Şehirler yarışında Anadolu’nun bu şehrini asla geri bırakmadık.
Bir çok projemiz sadece Türkiye’de değil dünyada ses getirdi. Dünyada ses getiren çok kısıtlı imkanlarla projelere imza attık.
Özellikle tarihi dokulardaki yaptığımız çalışmalarda, eğitim çalışmalarında Çankırı’nın adından söz ettiriyoruz. Çünkü bu şehir merhamet ve şifa şehridir.
Kurmuş olduğumuz Çankırı Araştırmaları Merkezi 2005yılında liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapmasıyla bereketlendirdiği Çankırı tarih ve kültür araştırma merkezimiz bir çok büyük şehirde olmak üzere örnek alınan önemli projelerimizden birisidir. Çankırı’nın bütün vesikaları sakaya gitmiş. Biz kendi imkanlarımızla çatılarda, bodrumlardan, tozlu raflardan yaklaşık 30 bin vesika topladık. Bine yakın defter, fermanlar ne varsa Çankırı’nın son kırıntılarını topladık. Çankırı’nın son kırıntılarından elde ettiğimiz sonuç şudur. Bu şehir geçmiş medeniyetlere katkı vermiş nadir şehirlerden bir tanesidir. Çankırı’mız Anadolu’nun özetidir. Çankırı’mız Anadolu’nun kara kutusudur. Çankırı Türk-İslam mayasının yoğurulduğu nadide tekkelerden bir tanesidir. Merhamet ve şifa şehridir Çankırı. Biz şehrimizin bu özelliklerini ortaya çıkarmak için gece gündüz çalışıyoruz.
Eğitimde dünya ile yarışıyoruz, Türkiye ile değil. Çocuk akademimiz Finlandiya’ya gitti, oradaki eğitim sistemini incelediler. Bizden üstün hiçbir tarafları yok. Biz daha iyiyiz. Zira liderimiz 2071 hedefini koydu biz bunu sadece Çankırı Belediyesinin bir projesi olarak değil liderimize arz etmek için çalışıyoruz ve çocuklarımız orada herşeyi orada oynayarak öğrenmekteler.
Bu şehir 2023 ve 2071’e dolu dizgin hazırlanıyor. Fitneyle, fesatla, iftirayla, çamurla işimiz olmaz bunlarla işi olanlarla bu dava zaten deniz suyu gibidir bu davanın dışına atar. Biz birlik ve beraberlik içerisinde liderimizin çizmiş olduğu o ufku hep birlikte yakalamak zorundayız. Çankırı Belediyesi samimi, dürüst, ihlaslı çalışan herkesin her zaman emrindedir.” dedi.
“Biz siyasetçiler olarak koltuğa yapışmamalıyız” diyerek sözlerine başlayan milletvekili Hüseyin Filiz, “Siyasetin hakkını verebilmek için çalışmalıyız. Siyaset üst üste koyma sanatıdır, aşağıya aşağıya inme işi değildir. Eğer sizden ‘Allah razı olsun’ denebiliyorsa oranın hakkını veriyorsunuz demektir” dedi.
“Çankırı’ da işsizliğin belini kırdık” diyen Filiz, ” TÜİK rakamlarına göre Çankırı, Kastamonu ve Sinop işsizlikte 6.8 diyor yani Türkiye de işsizlik 10.8, 11, 12 civarında iken bu 3 ilde 6.8 dir. Ama Çankırı tek başına işsizlik oranı sorulduğu zaman emin olun bu rakam sıfırdır. İşe girmek isteyen kişilere hemen iş bulabiliyoruz. İşe girecek adamlar bulamıyoruz. Yani adam bulamıyoruz adam çalıştıracak. Bize dışarıdan çalışmak üzere adamlar geliyor. Bizim bir hedefimiz var. Bu memlekette üretime dayalı yani boş binalara dayalı hizmet değil. Bu binalarda oturan kişilere ekmek vermeye dayalı sanayi yatırımları getirdiğimiz zaman bu memlekette işsizliği bitirdiğimiz zaman hayır duasını alacağımıza inandık. Bu istikamette adımlar attık. Ve atmış olduğumuz bu adımları gördük ki şuan da 3 tane fabrikada toplam 2 bin 400 kişi çalışıyor” dedi.
Çankırı’ya eski para ile 2 katrilyonlu yatırımın yapıldığını dile getirerek konuşmasına başlayan milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, önemli yatırımlarında hayata geçirilmeye devam ettiğini bunlardan en önemlisinin Kızlaryolu barajı olduğunu aktardı. Milletvekili Akbaşoğlu Kızlaryolu barajının yakın bir zamanda temelinin atılacağını da aktardı.
2002 yılından bu güne kadarki AK Parti sürecine de değinen Akbaşoğlu, “Millete hizmet etmek amacıyla tüm gücümüzle gayret ediyoruz. Fakat biliyorsunuz 15 Temmuz’da hain bir darbe girişimi yaşandı. yüzlerce şehit verildi. Çankırı’da en fazla şehit veren iller arasında. Demokrasinin ve milletimizin bekası için canlarını siper eden aziz şehitlerimizden Allah arazı olsun” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı konuşmada, “Yaranlar diyarı şehitler diyarı Çankırı’da olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Ankara demek Çankırı demek bizim için. Gönül bağımız çok güçlü Çankırılı vatandaşlarımızla. İyiki de bugün buradayım.” dedi.

AK Parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yaptığını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, “Teşkilatlardan yetişmiş bir kardeşinizim. Teşkilatımızda sandık görevlisi olarak başladım. Bir sürü kademede görev yaptım. Kat sorumlusu okul sorumlusuda oldum, görevli arkadaşlarımıza yemek de taşıdık. Sokak sokak kadın kolları ile birlikte çalıştık. Kadın kollarında yetiştim. Allah nasip etti Ankara milletvekili oldum. Sonra MKYK üyesi oldum ve ülkemize bakan olarak hizmet etmek de nasip oldu. Öyle bir partiyiz ki 1 Kasım’ın üzerinden 2 sene geçti 3 Kasım’ın üzerinden de 16 yıl geçti. 16 yıldır liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ülkemiz için gece gündüz çalışarak gerçekten Türkiye’yi dünya içinde parlayan bir yıldız için emek verdik. Teşkilatlarımız destekçilerimiz oldu. Teşkilatlarımız olmasaydı liderimizin arkasında durmasaydı gücümüzü teşkilatımızdan ve milletimizden almasaydık bu günlere gelmemiz çok zor olurdu. Bu süreçte liderinin arkasında ülkesi için, vatanı için, millet için çalışan tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızdan Allah razı olsun.” dedi.

“AK Parti ile birlikte karanlık günlerin etkisi geride kaldı” diyen Sarıeroğlu, “Kendine yetmeyen bir ülke, emeklisine maaşlarını ödemeyen bir ülke, itibarını kaybetmeye başlamış bir ülke konumundan şu anda çok daha iyi noktadayız. Allah gücümüze güç katsın birliğimizi daim etsin. Milletimize hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 16 yıldır bunun için uğraşıyoruz. Ama bu uğraş içinde önümüze engeller de çıkarıyorlar. Çalışmalarımızı engellemek isteyenler oldu bu planların hiçbiri tutmadı. Partimizi kapatmak istediler, cumhurbaşkanımızı seçmek istedik buna engeller çıkardılar. Gezi olayları 17-25 aralık süreçlerini yaşadık. Ne zaman büyük işler yapmaya çalışsak önümüze engeller çıkarıldı. Hepsinin üzerinden de milletimizin desteği ve milletimizden aldığımız güçle üstesinden geldik. İlk günkü aşkla azimle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Sarıeroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“7 Haziran seçimlerini yaşadık. 1 Kasım seçimlerini yaşadık 16 Nisan referandumunu yaşadık. Neden bizden bu kadar rahatsızlar? Hem ülkemizin gelişme potansiyelinden, istikrarımızdan, yapacaklarımızdan, hedeflerimizden vazgeçmemiş olmamız, mağdurlara el uzatmaya devam ediyor olmamızdan dolayı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan rahatsızlıkları var. Onlar rahatsız olmaya devam etsinler. Bu ülke bu millet liderini uluslararası güçlerin hain odakların eline bırakmayacak. 15 Temmuz’da olduğu gibi. Ezanlarımızı dindirmeyeceğiz, bayrağımızı indirmeyeceğiz, vatanımızı böldürmeyeceğiz. Hangi hain planları yaparlarsa yapsınlar 15 Temmuz gecesi gibi dimdik durduk ve duracağız.

15 Temmuz gibi hain bir girişimle başka bir ülke karşılaşmamıştır. Allah Çankırılı hemşerilerimizden de razı olsun. 1 saat içinde Çankırı da 25 bin kişinin meydanda toplandığını biliyoruz Ankara’da da tüm Çankırılılar sokaklarda meydanlardaydı. Canlarını siper ettiler. Bunları başka ülke yaşayamaz. O gece 2. Kurtuluş savaşını yaşadık. İnsanlar akın akın sokaklara koştu. Tüm Şehitlerimize rahmet gazilerimize şifalar diliyorum.

Şu anda 5.2 oranında büyüme oranına sahibiz. 15 Temmuz gibi bir ihanetle karşı karşıya kaldık. Ekonomik olarak ülkemize zarar vermek için farklı girişimlerle de karşı karşıyayız. Sınır güvenliğimizi sağlamak için, ülkemizin bütünlüğünü sağlamak için operasyonlar yapıyoruz. Hain PKK ile mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Diğer taraftan bu kadar mücadeleye rağmen birlik beraberlik içinde ülkemizin daha da kalkınmasına katkı sağlıyoruz. Büyümemizi de sürdüreceğiz. Şu an bütün dünya ülkeleri şaşkınlık içinde. Bu nasıl olur diye. Bizim yaşadığımız bu süreci inanın herhangi bir başka ülke yaşasaydı ayağa bile kalkamazdı. Öyle bir milletiz ki asla bizi yıldıramıyorlar. Asla bizi hedefimizden vazgeçiremiyorlar bu yüzden çıldırıyorlar. Ne yapacaklarını bilemiyorlar. Çıldırmaya ne yapacaklarını bilememeye devam edecekler. Çünkü biz geçmişi ile tarihi ile yaşadıkları ile hem kadim bir medeniyetin çocuklarıyız hem de çok güçlü bir ecdadın ruhunu taşıyan evlatlarıyız. O ruh hala canlı. Daha çok çalışacağız daha çok gelişmek için elimizden gelen çabayı ortaya koymaya devam edeceğiz.

Biliyorsunuz taşeronla ilgili bir süreç var. Göreve geldim taşeronla ilgili kardeşlerimizin ihtiyaçlarını taleplerini biliyorum. Bu konu ile ilgili konuyu farklı yerlere çekmeye çalışan kesimler var. Hiç onlar bu gayretleri bir kenara bıraksınlar. Sayın başbakanımız grup toplantısında açıkladı. İnşallah bu sene bitmeden taşeronla ilgili çalışmalarımızı tamamlayacağız.

Engelli kardeşlerimizle ilgili de çalışıyoruz. Göreve geldiğimde ilk yaptığımız iş engelli kardeşlerimizle ilgili atama oldu. Atama ile ilgili bana geldiler daha fazla atama bekliyorduk dediler. Bende onlara sadece şunun sözünü verdim. Elimden gelen çabayı göstereceğime dair sizlere söz veriyorum dedim. Sonucu ne olur şartlar nasıl gelişir bunu zaman içinde göreceğiz. Verdiğimizi sözü yerine getirdik ve 5 bin engelli kardeşimizin kamuya atanması ile ilgili müjdeyi başbakanımız Verdi. İnşallah aynı bu konuda olduğu gibi verdiğimiz sözlerin arkasında duracağız üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Bizler gelip geçiciyiz. Günün birinde eski bakan, milletvekili, belediye başkanı olacağız. Çıktığımız zaman kapıdan içeri nasıl girdiysek o şekilde temiz, ak çıkabilmeyi Allah nasip etsin.

Bir diğer önceliğimiz istihdam. 5.2 oranında büyüme oranına sahibiz. Bu gelişmenin istihdama tam yansıması için çalışacağız. Çankırı’dan gerçekten memnuniyet duyuyoruz. 5.8 oranında büyümüş. Önemli bir artış. Çok ciddi bir performans sağlamış durumda.

İŞKUR 2002 de 20 bin kişiyi işe yerleştirirken Ekim ayı itibariyle bu yıl 900 bin kişinin işe yerleştirilmesi sağlanmış. 20 bin nere 900 bin nere. Türkiye’nin aslında gelişimini bu rakamlardan bile ölçebiliriz. İŞKUR heryerde belediyelerimizle, özel idarelerle, müftülüklerle heryerle çalışıyoruz. Her köyde her mahalledeyiz. Bunları daha da iyi hale getireceğiz.

Son 10 yılda 8 milyon kişi işgücü piyasasına girmiş. Bunun 6,5 milyonuna iş bulmuşuz 3.5 milyonu da kadın. Bu rakamlar neredeyse bir Avrupa Birliği ülkesi nüfusuna denk geliyor. Bu bir başarıdır. Türkiye’nin başarı hikayesidir. Bu rakamlarla ilgili bazı manipülasyonlar yapılmaya çalışılıyor. Kim nederse desin rakamlar nettir. Türkiye son 10 senede 6.5 milyon kişiye istihdam sağladı. İstihdam seferberliği kapsamında 1.3 milyon kişiye son 1 yılda iş imkanı yaratmıştır. Ne derlerse desinler bu yerilecek değil alkışlanacak bir performanstır. Dünyanın örnek aldığı bir başarı hikayesidir.

Daha fazla en yapabiliriz diye çalışıyoruz. Gençlerimiz için kadınlarımız için uzun sureli işsizlerimiz için daha çok iş imkanı ortaya koyacağız ve inşallah işsizlik rakamlarını aşağıya çekeceğiz. Bununla ilgili politikalarımızı oluşturuyoruz. Herşey ülkemiz için, herşey vatandaşlarımız için. 2023, 2035, 2050 ve 2071 hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. AK Parti kendisi ile yarışan kendisi ile rekabet eden bir parti. Sayın cumhurbaşkanımız millet kulak vererek bu süreci yürütüyor.”

“Çankırı 5 milyarlık bir yatırım almış 10 yıl içinde.” diyen Sarıeroğlu, “2002 yılından önce 2 ambulans varmış bugün 18 e ulaşmış. Fabrikalar, çalışmalar, yollar, hastaneler yapılmış. Hizmetlere devam edeceğiz. Ankara’daki vatandaşlarımız içinde önemli olan Esenboğa Şabanözü yolu. Yatırım planına alındı yapılıyor. Güçlü vekillerimiz var Ankara’da. Bizlerin başımızın tacı vekillerimiz. Onlarla birlikte Ulaştırma bakanımızla görüşüp bu yolun bölünmüş yol şeklinde yapılması için üzerimize düşeni yapacağız. Vatandaşlarımız daha rahat yolculuk etsin diye. Ben bugün burada 2019’un ışığını aldım. İnşallah Çankırı ilk 3 e de girecek gibi. Üzerimize ne düşerse bizler Çankırı’nın emrindeyiz hizmetindeyiz.” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

Betmatik Safirbet Tipobet365 Betist
canlı bahis siteleri Betist bets10 youwin giriş kaçak bahis siteleri