11 Ekim 2017

Kaman, “Spora biraz daha fazla vakit ayırsınlar”

amatör (28)Amatör Spor Haftası etkinlikleri açılışı sebebiyle kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan korteje katılan sporcular, ellerinde meşalelerle Atatürk Bulvarı üzerinden Atatürk Stadyumu’na kadar yürüdü.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Celal Kaman, yaptığı açıklamada, bir hafta sürecek spor etkinliklerine başladıklarını dile getirdi.

Hafta boyunca çeşitli spor etkinlikleri ile devam edeceğini dile getiren Kaman,”Her yıl düzenlediğimiz Amatör Spor Haftası etkinliğine bugün burada start veriyoruz. Bir hafta boyunca ilimizde amatör sporlarla ilgili etkinliklerimiz olacak. Halkımızın katılımı bizleri sevindiriyor. Buradan siz basın mensupları aracılığı ile halkımıza sesleniyorum. Spora biraz daha fazla vakit ayırsınlar” dedi.
Bu sene amatör lige 10 takımın katıldığını da aktaran Kaman, “Buda bir başarıdır ilimiz kapasitesine göre. Gönül istiyor ki daha fazla olsun. Ama elimizdeki imkanlar bu. Yaş gruplarında aynı şekilde. Sadece futbol olarak değil tüm branşlarda biz bu katılımları bekliyoruz” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci ise hafta boyunca çeşitli spor etkinliklerinin olacağını dile getirerek, şu ifadelere yer verdi:

“Hafta içerisinde yapacağımız sportif faaliyetlerde etkinliklerimiz devam edecek. Cuma günü yapacağımız ödül törenine Hayri Ülgen de katılacak. Burada spor alanında ödüle layık görülen sporcularımıza hediye dağıtım töreni ve amatör kulüplere de malzeme yardımı yapılacak. Vatandaşlarımızı bütün etkinliklerimize davet ediyoruz.”

Yürüyüşe katılan sporcular, etkinlik sonunda Atatürk Stadyumu’nda dilek feneri uçurarak yürüyüşü sona erdirdi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.