06 Ekim 2017

191 ve 192. şehidimizi toprağa verdik

Çankırı’ya 2 şehit ateşi birden düştü. Hakkari’de şehit olan 4 askerden 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Çavuş Gökhan Topal ve 22 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik dün binlerce kişinin katılımı ile toprağa verildi.
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının askerleri taşıyan aracın geçişi esnasında infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal ve Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik’in naaşları dün ilimize getirildi.
İlk olarak 22 yaşındaki şehit Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik’in cenaze namazı kılındı. Öğle vakti Hoca Ahmet Yesevi Camiinde kılınan cenaze namazına, Vali Hamdi Bilge Aktaş, Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı komutan yardımcısı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan, milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, askeri ve mülki erkan ile binlerce Çankırılı katıldı. Acılı baba Muammer Çelik, anne Hacer Çelik ile ağabeyi Ferhat Çelik yakınlarının desteği ile güçlükle ayakta durabildi. Çankırı Müftüsü Hasan Limon’un kıldırdığı cenaze namazının ardından 22 yaşında şehit olan Olcay Çelik’in naaşı baba ocağı olan Yapraklı İlçesi Yüklü Köyü’ne defnedilmek üzere gönderildi.500’e yakın araç ile Yüklü köyüne hareket eden cenaze konvoyu Yapraklı yolunda ilerlerken TOBB Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan yüzlerce kişi karayolunun önünde şehidimizi Türk bayrakları ile ve dualarla uğurladı.
Yüklü köyünde tekrar cenaze namazı kılınan şehit Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik’i binlerce kişi dualarla son yolculuğuna uğurladı.
Hain saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal’da dün Orta İlçesi’nde gözyaşları içerisinde 2 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.
Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal’ın cenazesi, Orta İlçesi Devlet Hastanesi morgundan alınarak törenin düzenleneceği Özlü Köyü’ne getirildi.. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, daha sonra helallik alınması için baba ocağına götürüldü. Göz yaşlarının sel olduğu baba ocağında acılı anne Fatma, baba Akif ile şehidin kız kardeşi Hilal, erkek kardeşleri Hüseyin, Özkan ve Tuncay Topal, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.
Cenaze daha sonra törenin düzenleneceği köy meydanına getirildi. İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali Hamdi Bilgi Aktaş, milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz ile siyasi parti temsilcileri, ilçe belediye başkanları ile yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
şehittt

şehit (17)

WhatsApp Image 2017-10-05 at 16.22.16 (1)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.