05 Ekim 2017

Şehitlerimiz bugün toprağa verilecek

şehit34 Ekim 2017 günü sabah saatlerinde Hakkari’de meydana gelen hain terör saldırısı sonrasında 4 askerimiz şehit oldu 4 askerimiz de yaralandı. Gerçekleştirilen hain saldırısı sonrasında şehit olan 4 Mehmetçikten 2’si Çankırılı.
Şehit Mehmetçiklerden Çankırı’nın Orta ilçesi Özlü Mahallesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal ve Yapraklı İlçesi Yüklü Köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik’in şehadetleri ilimizde büyük üzüntü yarattı.
Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal’ın şehit olduğu haberi, Orta İlçesi Özlü köyünde yaşayan ailesine sabah saatlerinde askerler tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan baba Akif Topal ile anne Fatma Topal gözyaşlarına boğuldu. Şehit Topal’ın il dışında yaşayan 4 kardeşi de acı haberi aldıktan sonra Orta İlçesi Özlü Köyü’ne geldi. Şehit Topal’ın bekar olduğu öğrenildi
Hain saldırıda şehit olan askerlerden piyade sözleşmeli Er Olcay Çelik’in ise Aksu Mahallesi’nde yaşayan ailesi yasa boğuldu. Baba Muammer Çelik ile anne Hacer Çelik’i yakınları teselli etmeye çalıştı.
Şehitlerimiz Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik, 05.10.2017 Perşembe günü öğlen namazına müteakip Çankırı Ahmet Yesevi Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Yapraklı ilçesi Yüklü köyünde defnedilecektir.

Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal ise Orta ilçesi Özlü köyünde ikindi namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecektir.

Meydana gelen olay sonrasında Vali Hamdi Bilge Aktaş bir taziye mesajı yayınladı. Vali Aktaş mesajında, “04.10.2017 tarihinde, sabah saatlerinde Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi’nde bulunan Susuzkeklik Karakolu ile Aslankaraş Üs bölgesi arasında bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca daha önce yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 Mehmetçiğimiz şehit olmuş 4 Mehmetçiğimiz ise yaralanmıştır.
Şehit Mehmetçiklerden Çankırı’nın Orta ilçesi Özlü Mahallesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal ve Yapraklı İlçesi Yük¬lü Köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik’in şehadetlerini öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.
Çankırımız iki kahraman evladını daha vatan uğruna feda etmiştir. Devletimizin bölücü hainlerle mücadelesi kararlı bir şekilde devam edecektir. Şehitlerimizin mübarek kanları asla yerde kalmayacaktır.
Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, Çankırımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı diliyor, hain saldırıda yaralanan kahraman Mehmetçiklerimize de yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.