29 Eylül 2017

“Birileri partiye bağış yapabilir bu tamamen kendi takdiridir”

itfaiye (15)Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, itfaiye teşkilatının kuruluşunun 303. yıl dönümü nedeniyle basın mensupları ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen basın toplantısında Başkan Dinç basın mensuplarının gündeme dair sorularına da cevap verdi.
Başkan Dinç, Celal Kaman’ın görevden ayrılması ile ilgili soruya, “Bu konu AK Parti Genel Merkezimizin taktiridir. O konuyla ilgili bir yorum yapmam doğru değildir. Celal Kaman kardeşimiz il başkanlığı döneminde partimizin menfaatleri doğrultusunda kimseye uşaklık ve kölelik yapmadan görevini yürütmüş bir arkadaşımızdır. Kendisi siyasi şuuru olan bir arkadaşımızdır. Ben bu yönleriyle Celal Kaman’ı tanıyorum. Genel merkezimiz bugün onu der yarın bunu. Görev değişikliği istenmiş olabilir. Türkiye’de genelde teşkilatta bir kan değişikliği ile alakalı bir uygulama var. Bugün il başkanı olur yarın milletvekili olur, belediye başkanı olur. Siyasi şuuru olan insanlar siyasette her zaman ağırlıklarını devam ettirirler. Celal Kaman böyle bir arkadaşımız. Bunlar basit işler değil.” dedi.
TOKİ ile ilgili gelen soruya Başkan Dinç, “TOKİ’yi ilk Çankırı’ya ben getirdim. Kentsel dönüşüm TOKİ’lerini biz başlattık. 284 konut bitirdik. 284 konut bitti bunları sahiplerine teslim ettik. Bu arada TOKİ’nin gecikmesinin önündeki en büyük engelleyenlerdir. Kentsel dönüşümü engellemek için dernek kurdular. TOKİ yok diyenler o dernekleri biliyorlar mı? O derneklerle mücadele ettiler mi? Biz ne mücadeleler verdik. Dernek kurmadılar mı? halkı bizim üzerimize kışkırtmadılar mı? Biz şuanda kalenin altında bin 500 konutu çoktan bitirmiştik, planlamıştık bunu. TOKİ kentsel dönüşüm gibi engellerle karşılaştı. Ama biz yılmadık şu an Erdoğan Bayraktar döneminde 570 konutun talimatını verdirdik. 360 konut yaptırdık dar gelirliler için. 570 konutta bitmek üzere. Başvurulara da çıktık. Şimdi biz 502 konutu yıl sonuna teslim edeceğiz. Bir kişi çıkıp TOKİ yok diyorsa Allah’tan korkması lazım. Bakın sayıyorum, 284 konutu bitirdik teslim ettik, 284 konut bitti, 360 konut dar gelirliler için yaptırdık. O konutlar benim Erdoğan Bayraktar bey’e rica ettim o şekilde oldu. 570 konutta yıl sonuna bitiyor ve 502 konutta yıl sonuna teslim ediyoruz. Toplamda 2 bin civarında konut yaptık. İnanmıyorsanız gidin bakın. Bir yerin alınması, planlanması, projesi ve ihalesi 3 yıl sürüyor. Bunlara 5 yıl önce başlanan çalışmalar.” diye yanıtladı.
Bazı kimselerin ve müteahhitlerin seçim öncesinde bağış yapıp yapmadığı sorusuna ise Başkan Dinç “Birileri partiye bağış yapabilir bu tamamen kendi takdiridir. Biz kimseyi şunu yap bunu yap diye zorlamayız böyle bir şey de yapmayız buna gerekte duymayız. Ama seçim ortamında ben arabamı partiye hibe ediyorum olabilir bu buna ben karışmam. Seçim işi SKM’nin işidir İl Başkanının işidir. Birileri de partinin seçim kampanyalarında partiye destek verebilir. Bu müteahhit olur başkası olur o bizi ilgilendirmez.” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.