19 Eylül 2017

10 bin konut yapılacak

ahilik (13)30. Ahilik Haftası ve Yaran Kültürü Kutlama programında bir konuşma yapan milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı’nın konut sorununun yakın zamanda çözüleceğini dile getirdi.
Konut sorununa Çankırı milletvekilleri olarak el attıklarını aktaran Filiz, “Geçmiş zamanlarda Çankırı’dan atalarımız Kırıkkale, karabük’e işe girmek için uğraşırlardı şimdi Kırıkkale’den, Karabük’ten işe girebilmek için bizi arıyorlar. Servis otobüsleri Kırıkkale’den Çankırı’ya geliyor.
3 tane fabrikamız var 2 bin kişi çalışıyor. Bizim hedefimiz 2 bin kişi değildi 10 bin kişiydi. 2 bin aile daha işsiz olsaydı bu siyaset burada bu kaldırımlarda yürüyebilir miydi? 2 bin kişiyle Çankırı’da işsizlik sıfırlandı. Elimizdeki yatırımcıyı göçü tersine çevirmek için bekletiyoruz.
Konut yapmamız lazım. 100 tane fabrikada olsa konut yapmadığınız sürece o yatırımcılar işçiler buraya gelmez.
Devletimizde hükümetimizde el ele vererek TOKİ kanalıyla Çankırı’ya 10 bin konut yapmak. Bedava arazi tahsisi yaptık. Ekim-Kasım ayında TOKİ ihaleyi yapacak müteahhit gelecek kazmayı vuracak. Konut sorununa da Çankırı Milletvekilleri olarak el atıyoruz” dedi

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.