18 Eylül 2017

Kaman, “Bu dava küçük kişiliklere teslim edilmeyecek kadar büyüktür”

AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman , önümüzdeki dönem yapılacak olan il başkanlığı seçiminde aday olmayacağını dile getirdi.
AK Parti Genişletilmiş İl Divan toplantısı 16 Eylül 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda öne çıkan konu il başkanı Celal Kaman’ın gövden alınması konusu oldu. Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, “Şu anda aday olmayacağımın haberini alarak ellerini sıvazlayanlar hiç ümitlenmesinler ki bu dava asla yetim asla öksüz asla küçük kişiliklere teslim edilmeyecek kadar büyüktür” dedi.
“Genel Başkanımızın talimatları ile kongre süreçlerimiz başlamış bulunmakta, geçtiğimiz dönemde belde başkanlarımızın atamaları yapıldı” diyen Kaman, “Öncelikle belirtmek isterim ki; önümüzde İl Başkanlığı seçimi yapılacak olan kongremizde aday olmayacağım.
Şu anda görevimin başındayım, yeni atama oluncaya kadar veya belirlenecek Kongre tarihine kadar da görevde olacağım.
Bu bir basın toplantısı değildir. Teşkilatımızın her ay mutad olarak yaptığı İl Danışma Meclisi toplantısıdır.
Gerek gördüğüm takdir sizleri bilgilendirip ayrıca bir basın toplantısı yapılabilir” dedi.
AK Parti’nin neferi olmaya her zaman devam edeceğini aktaran Kaman, “Bizler Ak Partinin kuruluşundan bu güne gerek parti kadrolarında görev alarak gerekse dışarıda her zaman davayı savunan olduk bundan sonra da yine aynı şekilde Ak dava için çalışmaya devam edeceğiz.
Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bu bir nöbet değişimidir.
Geçtiğimiz aylarda basınımıza verdiğim demeçte de söylediğim gibi bizler bu partinin her kademesinde görev almayı her zaman onur ve gurur olarak görmekteyiz.
Bugün bizler bu görevleri yerine getiririz yarın bir başka arkadaşımız aynı görevleri yerine getirir ama bu dava hiçbir zaman sonlanmayacaktır.
Göreve geldiğim günden bu güne kadar olan süreçte iki seçim bir referandum ve bir hain darbe girişiminde yaptığımız çalışmalar ve elde ettiğimiz başarılar benim en büyük gururum ve onurum olarak kalacaktır.
Elbette bu büyük başarılar sayesinde bu gururu onuru bana yaşatan siz değerli teşkilat mensuplarımın her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.
Birazdan basına kapalı bölümde daha detaylı olarak anlatacağım tüm zorluklara rağmen bu üstün başarıda pay sahibi elbette sizlersiniz.
Kongre süreçlerimizde ilçelerimizin kongre tarihleri henüz belirlenmemiş olup tarihler belirlendiğinde tüm teşkilatımız ile birlikte sizlerin de haberi mutlaka olacaktır.
Yine aynı şekilde İl Kongremizin tarihi ve yeni İl Başkanı adayının belirlenmesi sonrasında da bilgilendirmelerde bulunulacaktır.
Ak Parti milletin partisidir, bizler millete hizmet etmek yolunda bu davaya baş koyduk, hiçbir menfaat hiçbir rant hiçbir siyasi kariyer düşünmeden Genel Merkezimizin takdirleri ile göreve geldik ve alnımızın akıyla görevimizi bir sonraki arkadaşımıza devredeceğiz.
İl başkanlığına aday olduğum ilk gün yaptığım açıklamada “ben kimsenin adamı değilim, siyasi hayatım boyunca da kimsenin adamı olmayacağım, teşkilatımıza Başkanlık yapacağım” demiştim.
Bugün de tam olarak aynı noktadayım, kimsenin adamı değilim, olmayacağım, yanlışa doğru, doğruya yanlış demedim, yapamayacağımız bir iş hakkında hiç kimseye ümit vermedim gerçek neyse her şart ve koşulda bunu savundum bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Ve haksızlıklar karşısında hiçbir zaman susmadım.
2001 yılında Partimizin Kurucusu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermiş olduğum sözden hiçbir zaman dönmedim, dönmeyeceğim, o günden bugüne kadar ne partimden ne davamdan vazgeçmedim. Yeri geldi delege listesinde adım bile okunmadı yeri geldi Genel Merkezimizin takdirleriyle İl Başkanlığına layık görüldüm.
2003 yılında Genel Merkezimizin takdirleriyle İl Başkanlığına aday gösterilmeme rağmen seçilemedim buna rağmen hiçbir zaman ne partime ne liderime küsmedim” dedi.
“Ben bu partinin özünden geldim bundan sonra da bu davanın her zaman içinde olacağım” diyen Kaman, “Ak Parti kurulduğu günden bu yana parti içersinde ikiliğe meydan vermemiş görev değişimlerini nöbet değişimlerini bu davanın bir yöntemi olduğunu her birimiz bilmekteyiz. Bu bundan sonra da böyle devam edecektir. Kongrelerimiz gerçekleştirilecek ve yeni göreve gelen yönetimlerimiz davamızı bıraktığımız yerden sürdüreceklerdir.
Kırgınlıklarımız küskünlüklerimiz asla partimize davamıza olmayacaktır” dedi.
Yaşanan sürece değinen Belediye Başkanı İrfan Dinç ise, ” Kendisine 30 yıldır tanıdığım değerli il başkanımız Celal Kaman’ın en ufak bir sapma, çizgisinde yalpalamayı hiçbir zaman görmedim, kendisini tebrik ediyorum. Allah kendisinden razı olsun. Bu davaya küsmek, kırılmak, ülkeye küsmek, ülkeye kırılmak anlamına gelir. Bugün burda olur, yarın milletvekili, belediye başkanı olabilir. Cenab-ı Allah’ın neyi, nerede nasip edeceğini hiç birimiz bilemeyiz. Önemli olan bizlere verilen görev süresi içerisinde yerine getirebilmek. Fitne, fesat, haset, rant bunların hırsına kapılmadan, iftira ve çamura bulaşmadan, adam gibi bize verilen süre içerisinde bu görevlerimizi Allah için yerine getirebilmektir” dedi.
ak parti (16)

ak parti (6)

ak parti (1)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.