11. Ilgaz Dağı Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Geleneksel 11. Ilgaz Dağı Kültür ve Sanat Festivali başlıyor.
Geleneksel 11. Ilgaz Dağı Kültür ve Sanat Festivali 25 Ağustos 2017 Cuma günü saat 10:00’da Derbent Şehitliğinde gerçekleştirilecek olan programla başlayacak.
25-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 11. Ilgaz Dağı Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde Yarın saat 10:00’da Derbent şehitliğinde gerçekleştirilecek olan programda ilk olarak şehitliğe çelenk konulacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları gerçekleştirilecek.
Saat 12:30’da ise Ilgaz Merkez Yeni Camii’nde Mevlid’i Şerif ve dua okunacak ve akabinde sünnet konvoyu gerçekleştirilecek. Ankara Seymenler Kulübü Derneği gösterileri ve Nazilli Belediyesi mahtar tamı gösterilerinin ardından saat 16:00’da İlçe stadındaki programa geçilecek.
İlçe stadındaki programda; yöresel el sanatları ve bal sergisinin açılışı gerçekleştirilecek, animatör çocuk gösterileri yapılacak. Kuzeyin Uşakları Halk oyunları gösterisinin de yapılacağı ilçe stadındaki programda İsmail Doğan ve Ziya Temur vatandaşlarla buluşacak.
26 Ağustos 2017 Cumartesi günü saat 10:00’da ise Trap atışları gerçekleştirilecek. Saat 12:30’da ise yine Ilgaz ilçe stadında çeşitli aktivite ve programlar gerçekleştirilecek.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.