Sertifikalı Girişimcilik Kursu Başladı

sertifika (2)Çankırı Belediyesi ve KOSGEB iş birliği ile düzenlenen girişimcilik kursunun ilk etabı 30 kişinin katılımı ile başladı. Belediye 6. kat Kadın İstihdam Merkezinde Eğitmen Ceyda Çelikoğlu tarafından verilen eğitimde Girişimcilik Destek Programı anlatılarak kursiyerlerin kendi iş planlarını hazırlayabilmelerine yönelik atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

14 Ağustos’ta başlayan eğitimler, 8 gün boyunca toplam 32 saat sürecek. Kursa devam zorunluluğunu yerine getirerek eğitimi başarıyla tamamlayanlara KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası verilecek. Yoğun talep gösterilen girişimcilik sertifikası eğitim programı, 2017 yılının ilk grubunun eğitimlerinin tamamlanmasının ardından yeni grup ile devam edecek.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, iş kurmak isteyen girişimci kadınlara başarılar dileyerek Girişimcilik Sertifikası eğitim programı sonrasında Çankırı’da yeni ve başarılı işletmelerin çoğalacağına inancının tam olduğunu ifade etti. Dinç, kadın çalışmaları kapsamında önemli bir yol kat ettiklerini belirterek ailenin temel taşı kadının bir ülkenin daha güzel yarınlara ulaşması için daha aydın, daha bilgili ve daha girişimci olması gerektiğinin altını çizdi.

Kurs sonunda Girişimcilik Sertifikası almayı hak eden girişimciler, desteklenen sektörlerden birini kurmak üzere 50 bin TL hibeden ve 100 bin TL faizsiz krediden yararlanabilecek.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.