Minikler doyasıya eğlendi

Çankırı Belediyesi sanatı sokağa taşıdı. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisine üye çocuklar, “Sokakta Sanat Var!” etkinliği ile resim, seramik, ebru, yüz boyama, gitar, bağlama, keman gibi birçok sanat dalını atölyelerden sokağa çıkartıp Çankırı halkı ile buluşturdu.
22 Temmuz 2017 Cumartesi günü Mini sinema yanında gerçekleştirilen sanatsal atölye çalışmalarında çocuklar doyasıya eğlenirken bir birinden güzel eseri severek ortaya çıkardı. Çocukların bu mutluluğuna ortak olan Belediye Başkanı İrfan Dinç onlarla birlikte resim yaptı.
Öğrenci velilerin ve vatandaşlarında ilgiyle izlediği atölye çalışmasında çocuklar “Güzel bir dünya için birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik yeter.” vurgusu yaptı.
Çocukların doyasıya eğlendiğini gören bir çok vatandaş, “Çocuk olmak varmış. Gerçekten güzel bir etkinlik. Çankırı Belediyesi çocukların eğitimi konusunda büyük bir gayret gösteriyor. Bunu da burada görmek mümkün. Günümüzde çocuklar maalesef dijital dünyanın esiri olmak üzere. Çankırı Belediyesi güzel bir çalışma yaparak çocuklarımıza çocukluklarını hatırlatıyor. Burada minikler eğleniyor, arkadaşlık kavramını pekiştiriyor. En güzeli ise sanatı eğlenerek öğreniyor. Bir çocuk için en güzel şey” dediler.
Bu dünyada en önemli hizmetin gelecek kuşaklara yapılan hizmet olduğunu aktaran Belediye Başkanı İrfan Dinç, çocukların yaptığı faaliyetleri çok önemsediklerini dile getirdi.
Atölye çalışmasında çocukların mutluluğuna ortak olan Başkan Dinç, “Onların mutluluğu bizlerin ve geleceğimizin mutluğudur” dedi.
“Çocuklarımız için ne yapsak azdır” diyen Dinç, “Şehrimize, ülkemize ve hatta dünyaya çocuklarımızın gözlerinden bakıyoruz. Onlara yaşamın tüm öğretilerini vermek ve onları güzel bir dünyada yaşatmak istiyoruz. Böylesi güzel ve farklı etkinliklerle çocuklarımıza üretmeleri ve kendilerini keşfetmeleri için fırsat veriyoruz. Biz, çocuklarımızla hayal kuruyoruz. Şimdi de onların bu hayallerini sokağa taşıyarak tüm halkımıza ilham vermek istiyoruz.” dedi.
sokak (8)

sokak (47)

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.