12 Temmuz 2017

Tekin, “Şehit ve gazilerimiz için ne yapsak azdır”

ilhan tekin (1)Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan Tekin, tüm şehit ve gazi ailelerinden özür diledi.
“7 Temmuz 2017 Cuma günü yerel basında çıkan açıklamamla ilgili yeni bir açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur” diyen CHP İl Başkanı İlhan Tekin, “Cumhuriyet Halk Partisi kökleri yüz yıl önceye uzanan bir partidir.Milli birlik ve beraberlik içinde yaşama arzusu,barış ve kardeşliğimiz, vatanımızın bölünmez bütünlüğü partimizin temel ülküsüdür. Cumhuriyet Halk Partisi terörün, şiddetin ve bölücü unsurların her türlüsüne karşıdır. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı siyaseti değil, demokrasiden özgürlükten, hak ve adaletten, barıştan ve kardeşlikten, halkın mutlu yaşamasından yana politikalar izlemek partimizin temel ilkesidir” dedi.
“Tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz vatanımız ve bayrağımız için canlarını feda eden kahramanlarımızdır” diyen Tekin, “Onların ebedi yeri milletimizin bağrı, 80 milyonun kalbidir. Vatan topraklarımızda geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bayrağımız özgürce dalgalanıyorsa bu şehit ve gazilerimizin eseridir. Şehit ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Hakları ödenemez” dedi.
“Basın açıklamam adalet yürüyüşü ile ilgili olup, diğer bir parti ile ilgili sözlerimin maksadını aşan sözler olarak algılandığını görmek beni derinden üzmüştür” diyen Tekin, açıklamasının sonunda, ” Cumhuriyet Halk Partisinin adı geçen parti ile hiçbir eylem birliği söz konusu olamaz. Bu söylem partimizin siyaset diline uygun değildir. Cumhuriyet Halk Partisi milletimizin birlik ve beraberliğine, huzur ve güvenine, toplumsal barışına katkı sunmayacak hiçbir eylemi ve parti etkinliğini desteklemez. Bu vesile ile tüm şehit ve gazi aileleri ile kamuoyundan özür dilerim” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.