10 Temmuz 2017

“Militan ve bölücü örgüt diliyle çalışmaktadır”

ak parti (10)AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, CHP İl Başkanı İlhan Tekin’in geçtiğimiz günlerde basına yansıyan demeçleri nedeniyle bir açıklama yaparak, ” İsmini ve partisini zikretmekten haya ettiğim bu şahıs tam bir militan ve bölücü örgüt mensubu diliyle Çankırımda bir şeylerin ateşlenmesine vesile olmaya çalışmaktadır” dedi.
AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman basın mensupları ile parti binasında bir araya gelerek gündeme dair konularda açıklamada bulundu.
CHP İl Başkanı İlhan Tekin’in basına yansıyan demeçleri nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadığını ifade eden Kaman, “Benim memleketim Çankırı’dan böyle bir şahsiyetin çıkması tüm hemşehrilerim gibi beni de fazlasıyla üzmüş ve aynı zamanda bu zihniyetin ne olduğunu bir kez daha tüm hemşehrilerim gibi anlamamı sağlamıştır” dedi.
“İsmini ve partisini zikretmekten haya ettiğim bu şahıs tam bir militan ve bölücü örgüt mensubu diliyle Çankırımda bir şeylerin ateşlenmesine vesile olmaya çalışmaktadır” diyen Kaman, “Bu zat-ı muhterem bile diyemeyeceğim şahıs bir yıl önce ülke olarak devlet olarak millet olarak hain terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini basite indirgemekte ve hatta utanmadan arlanmadan Allah’tan korkmadan o gece verdiğimiz 249 şehidimize 249 ölü diyerek tüm değerlerimize tüm inançlarımıza vatanımıza bayrağımıza devletimize namusumuza sahip çıkanları hiçe sayma cüreti göstermiştir” dedi.
“Haber başlığından aslında kişinin niyeti gayet açık ve nettir” diyen Kaman, “Devletini Milletini Vatanım Bayrağını savunan 249 şehit binlerce gazi ve milyonlarca gece gündüz demokrasi nöbeti tutan milletimizin karşısında, güneydoğuda doğuda büyük şehirlerimizde ülkemizin dört bir yanında terör olayları gerçekleştiren ve yine onlarca yüzlerce şehit vermemize sebep olan bölücü terör örgütü PKK ve onun siyasi uzantısı HDP ile el ele kol kola kucak kucağa olduklarını belirtmektedir.
Güneydoğuda gerçekleştirilen hendek operasyonlarında onlarca şehit vermiş olmamıza rağmen yine ismini zikretmeyeceğim şahsiyet Devletimizin oradaki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için yaptığı operasyonlara bile yıkım deme bahtsızlığını yaşamıştır.
Röportajının bir yerinde adaletsizliğin toplumda kargaşa huzursuzluk ve hatta iç savaşa neden olduğunu söylemekte ise de şu anda gerek kendisinin gerekse mensubu olduğu partinin yaptığı eylem ve söylemler tamamen toplumumuzu ayrıştırma ve kargaşaya neden olma amacı taşımaktadır.
15 Temmuz kontrollü darbedir söylemiyle hainlerin gerçekleştiremediği emellerine hizmet etmektedirler ve bu darbeyi unutturmaya çalışmaktadırlar.
Bizler bu memleketin çocukları olarak her zaman Devletimize Milletimize Vatanımıza ve Bayrağımıza birlik ve beraberlik içersinde sahip çıktık bundan sonra da canımız pahasına sahip çıkmaya devam edeceğiz.
O şahsiyet ve yandaşları maalesef bu memleketin tozunu tuzunu yutmamışlar, bu memleketin milliyetçiliğinden bu memleketin vatanseverliğinden bu memleketin inançlarından maalesef nasiplenememişlerdir.
Had sınırını fazla zorlayarak; 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında duran halkımıza hemşehrilerimize, millilikten nemalananlar günlük çıkar sağlamaya çalışan sahtekarlar diyerek kişiliksizliğini ve savunduğu sözde değerlerini ortaya koymuştur.
15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız.
15 Temmuz’u basitleştiremeyeceklerini o gün yapılan ihaneti tüm dünya ile birlikte bu, kendini, milletini, vatanını, bayrağını bilmezlerin de anlamasını sağlayacağız.
Bir kez daha ismini cismini anmak bile istemediğim bu zihniyet ve şahsiyetin yaptığı bu açıklamalara; Çankırımın, Çankırılımın, memleket evlatlarının itibar bile etmeyeceklerine olan sonsuz güvenimin yanında herhangi bir taşkınlığa meydan vermeden tam da 15 Temmuz günü yapacağımız anma etkinliklerimizde; bunlara ve zihniyetlerine inat; bir olarak birlik olarak
Rengini şehidimin kanından alan şanlı ayyıldızlı tek bayrağımızla, tek vatanımız için tek devletimiz için tek milletimiz için hep birlikte Çankırı meydanında olacağımızı belirtiyoruz” dedi

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.