06 Temmuz 2017

“Bu yeni bir Kuva-yi Milliye’dir”

ziyaret (2)Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı eski milletvekili adayı Murat Berat Atalay ve CHP Ankara eski İl Başkanı Haydar Doğan gazetemizi ziyaret etti.
Gazetemizi ziyaret ederek gazetemiz imtiyaz sahibi Kazım Kayıkçı ile bir süre sohbet eden Atalay ve Doğan, 9 Temmuz 2017 Pazar günü İstanbul Maltepe’de gerçekleştirilecek olan mitinge tüm Çankırılıları davet etti.
Mitingin 9 Temmuz 2017 Pazar günü saat 18:00’de İstanbul Maltepe’de gerçekleştirileceğini söyleyen Atalay, “Tüm Çankırılı hemşerilerimizi bu büyük mitinge bekliyoruz. Hangi düşüncede olursa olsun, hangi görüşte olursa olsun; hak hukuk ve adalet talebi olan hemşerilerimizi davet ediyoruz. Sloganımız yoktur, adalet dışında da pankartımız yoktur” dedi.
“Bu bir referandum gibi. Cumhuriyet Halk Partisi referandumda herhangi bir simge kullanmadı. Toplumun ortak faydasına ve talebine dönüştürdü” diyen Haydar Doğan, ” Burada da aynı şekilde olacak. Toplumun çok kesimlerinde mağduriyet var. Yani bu sadece CHP’ye özgü değil, MHP’sinde de, AKP’sinde de, CHP’sinde de ve birçok görüş ve siyasette olanlarda da mağduriyet var. Herkes bir mağduriyet yaşıyor. Bu mağduriyeti yaşayanlar gelip buraya destek verebilir. Verilen sayısal destek ve güç , bu ülkede ne kadar adalet talebinin acil bir talep olduğunu da ortaya çıkaracaktır” dedi.
Mitinge yaklaşık 1 milyon insanın beklendiğini de aktaran Doğan, “Bu miting 90 yıllık Cumhuriyet tarihinin en önemli mitingi. Çünkü yürüyüşe MHP’lisi, AKP’lisi, CHP’lisi ve bir çok siyasi partiden kişi katılıyor ve destek veriyor. Bu yeni bir Kuva-yi Milliye’dir. Herkesin getirdiği, birleştirdiği, yukarıda ayrıştıran fakat aşağıda 90 yıllık birikimi ile birleştiren yeni bir konsept ile karşı karşıyayız” dedi
Doğan son olarak ise, “Biz adalet nöbetine çıkınca terörist oluyoruz, 15 Temmuz’da darbeye karşı nöbete gelince onunkisi vatanseverlik oluyor. Bir sürü paradoks yaşanıyor. Ama bu ülke böyle gitmez. Herkes bunun faturasını öder” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.