04 Temmuz 2017

Gökçe, “Binek araçlar nereye alınıyor?”

meclis (4)İl Genel Meclisi Temmuz ayı birleşimlerinin gerçekleştirildiği dünkü toplantıya İl Özel İdaresine alınan binek araçlar konusu damga vurdu.
“Binek araçlar ne maksatla ne için ve nereye alınıyor? Bu yetkiler niye veriliyor?” diyen Gökçe, Valiliğe de 4×4 araç alındığını dile getirdi. Kamuoyunda bu araç alımları ile ilgili olarak olumsuz düşüncelerin ortaya çıktığını da aktaran Gökçe, “Bu ülke bu kadar zengin mi? Ülkenin durumu malum gibi dedikodular varken bu binek araçları ne amaçla alınıyor nereye hizmet edecek. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyoruz. Vidanjör konusu yerinde bir karar tabiki destekliyoruz ama bu binek araç deyince kamu oyunda bir hayli rahatsızlıklar oluyor. Bu yetkiyi meclis veriyor ve kamu oyunda sanki bu konuyu meclis teşvik ediyormuş gibi bir algı var. Bu konuya açıklık getirilirse sevinirim” dedi
Gökçe’nin konuşmasından sonra komisyon başkanı Ömer Faruk Kaytez, araçların alımının idarenin talebi olduğunu aktardı.
Valiliğe alınan aracın lüks olmadığını aktaran İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, “Meclisimize daha önce 4×4 araç teklifi geldi. Bunu tartıştık ve bunun alınmasına karar verdik” dedi.
Gerekçeyi de açıklayan Şeker, “Kış ortasında Allah göstermesin Bayramören’in bir köyünde yangın oldu. Vali buraya gitmezse olmaz. Oraya gidip inceleme yapması lazım. Bu nedenle Valiliği alınan araç gerekli olan araçtır. Bu araçlarda ihtiyaç ki meclisimize gelmiştir. Konu komisyonca incelenmiş ve olur verilmiştir. Bunda keyfe keder birşey görmüyorum” dedi.
Bunun üzerine meclis üyesi Gökçe, “4×4 valilikte zaten vardı, ben bilgi sahibiyim bu ikinci 4×4 alınmıştır”

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.