12 Haziran 2017

“Bizim inancımızın temeli adalete şefkate dayanıyor”

saadet (16)
Saadet Partisi Çankırı İl Başkanlığı tarafından Büyük Otel’de iftar verildi. İftara Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İl Başkanı Ömer Uzun, çevre illerden gelen partililer, Çankırı’daki siyasi parti ve STK temsilcileri, davetliler ve partililer katıldı.
İftar sonrası selamlama konuşması yapan İl Başkanı Ömer Uzun, “İftarımıza geldiniz Allah hepinizden razı olsun. Bu çalışmalar içinde son nefese kadar rabbim bizi hakdan ayırmasın. Tuttuğunuz oruçlarınız kabul olsun. Bu günlerde kritik dönemden geçiyoruz. Birlik olmalıyız.” dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katılımcılara teşekkür ederek, “Rabbim tutuğumuz oruçları kabul eylesin. İçinde bulunduğumuz bölgeye huzur ihsan eylesin. Bugün burada sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Çevre illerimizden gelen il başkanlarımıza ve Çankırımızın il başkanlarına temsilcilerine katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.
” Hem Türkiye olarak hem de bölgede bulunan İslam ülkeleri olarak zor dönemden geçiyoruz. Herkes bir tarafından bakıyor olaylara.” diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Dünyada meydana gelen siyasi hadiselerin hiçbiri kendiliğinden olmaz. Yıllardır bunu dile getiriyoruz. Kendi aramızda meydana gelen çatışmalar husumetler değil, bunların arkasında bir akıl var. Birileri bir şeyler planlıyor o planladıkları hedefe varabilmek için de bu bölgedeki insanları çatıştırıyor ve kaos ortamı doğuyor. Kaos ortamında herkes birbiri ile uğraşırken kuvvet güç kaybına uğruyor. Ardından buralarda emeli olanlar için kolay lokma haline geliyor. Problem bundan ibaret. Kim ne yapmak istiyor.” dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu şöyle devam etti:
“Bizim içinde bulunduğumuz coğrafyanın bir özelliği var. 3 kıtayı birleştiği bir yerdeyiz. Bu bölge stratejik bir bölge. Dünyayı yönetme emeli taşıyan ülkeler bu bölgede kendisin karşısına çıkacak başka bir güç istemiyor. ABD, Rusya, Avrupa’da istemiyor. Burası stratejik bir bölge. Bu bölgede çok zengin yer altı kaynakları var. Şu anda da enerjinin temeli de petrol ve doğalgaza dayanıyor bunun için bu kaynakları başkası kullansın istemiyorlar. Bunun için buralara hakim olmak istiyorlar ya doğrudan doğruya işgal ederek yada buradaki devletleri kendilerine tabi kılarak.
Bu bölgede yaşayan insanlar geçmişte büyük medeniyetler kurmuşlar. Buralarda bin yıl dünyaya nizam vermişler. Bu bölgede yaşayan insanların taşıdığı inanç başkalarına zulmetmeyi emretmiyor. El birliği ile paylaşma inancı taşıyor bundan dolayı bu bölgede İslam inancını da istemiyorlar. Bunu tehdit olarak algılıyorlar. Bizim inancımızın temeli adalete şefkate dayanıyor.
Siyonistler Fırat ve Nil arasındaki toprakların kendilerine vaad edildiğine inanıyorlar bu bölgeye hakim olmayı arzuluyorlar. 100 sene önce İsrail diye bir devlet yoktu. Bu bölge tek vücuttu. Osmanlıyı yıktılar o dönemde karar verdiler bu bölgenin parçalanmasına.
Bizi birbirimize düşürüp bu bölgede hakim olmak istiyorlar. Suudi Arabistan BAE, Bahreyn ile birlikte 6-7 devlet Katar ve İran’a karşı ültimatom verdi. ABD geldi size silah verdi. Ne için veriyor kendi menfaatlerinizi koruyasınız diye değil, ABD’nin menfaatleri için birbirinizi yiyiniz diye veriyor. Bunu idrak etmemek olur mu. Onun için biz hükümetimize ve diğer devletlere de sesleniyoruz. En azından şu Ramazan münasebetiyle kardeşlik duygularınızı yoklayın bir. Sizin kavgalarınızdan kim faydalanacak. İşte Irak 1,5 milyon insan katledildi. İşte Suriye. Bunların vebali var. bir uyanma emaresi var cumhurbaşkanımıza bundan dolayı teşekkür ettim.
Kendimizi korumak için dönüyoruz silahları dışarıdan alıyoruz . Biz kendimiz ihtiyaç duyduğumuz ne varsa savunma silahları dahil kendimiz üretmeden güçlü bir dış politika izleyemeyiz. Ne kadar güç varsa o kadar sözüne itibar edilir. Eğer senin gücün yoksa sözüne kimse itibar etmez. İşte islam ülkelerinin tamamı aynı kaynaktan alıyor. ABD teröriste de veriyor bize de veriyor yiyin birbirinizi diye. Uyanmamız lazım.”

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.