Ramazan Sokağı Etkinlikleri Yoğun İlgi Görüyor

ramazan (1)Çankırı Belediyesi’nin her yıl Ramazan ayında düzenlediği Ramazan Sokağı büyük ilgi görüyor. İftar sonrası Karatekin Parkında gerçekleştirilen etkinliklere katılan çocuklar, aileleri ile birlikte eğlenceli bir hafta sonu geçiriyor.

Türk Kültürünün Geleneksel Öğeleri Bu Sokakta

Çankırı Belediyesi’nin Ramazan ayının geleneksel kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için geleneksel olarak düzenlediği Ramazan Sokağı etkinliklerine bu yıl da katılım yoğun oldu. Ramazan ayı boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek etkinlikler ilk gününden itibaren ilgi ile karşılandı. Etkinliklerde Türk kültürünün sağlam geleneklerini yansıtan birçok oyun ve gösteri de sahnelendi. Meddah, Karagöz, Hacivat, Pişekar, Kavuklu izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Düzenlenen yarışmalara katılan çocuklar, tatlı bir rekabetle birbirleri ile yarıştı.

Geleneksel El Sanatları ve İkramlar Önünde Kuyruklar Oluştu

Ramazan Sokağı’nda vatandaşlara Osmanlı macunu (macun şekeri), pamuk şeker, şerbet ve mısır ikramı yapıldı. Vatandaşlar, geleneksel el sanatlarımızdan hat sanatı ile sevdiklerinin isimlerini de yazdırdı. Belediyenin ücretsiz olarak sunduğu etkinlikler önünde uzun kuyruklar oluştu. Çeşitli sahne gösterilerinden, geleneksel birçok etkinliği içinde barından Ramazan etkinlik alanı vatandaşlardan tam not aldı. Alanı ailesi ile birlikte gezmeye gelen vatandaşlar, Ramazan etkinliklerinden memnun kaldıklarını söyledi.

Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisinden Muhteşem Koro

Çankırı halkının iftar sonrasında bir araya geldiği Ramazan Sokağı’nın bu haftaki konukları ise Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisinin üyeleri oldu. Sahneye çıkan çocuklar, okudukları ilahiler ile Çankırılılara güzel bir akşam yaşattı. Çocukların performansını Belediye Başkanı İrfan Dinç, eşi Zeynep Perihan Dinç ile birlikte izledi.

Ramazan Sokağı etkinliklerinin vatandaşların birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını perçinlemek için güzel bir ortam sunduğunu söyleyen Belediye Başkanı İrfan Dinç, bu sayede çocukların da kendi kültürlerini yakından tanıma ve yaşama fırsatı yakaladıklarını belirtti. Dinç, vatandaşların katılımlarından ve yoğun ilgilerinden oldukça memnun olduklarını vurgulayarak “Çocuklarımız aileleri ile birlikte burada dolu dolu zaman geçiriyorlar. Onların eğlenmesi, Ramazan ayının maneviyatına yakından şahit olmaları bizi mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.