Dinç, “Tuz mağarası dünyaya açılan kapımız olacak”

dinç
Adalet ve Kalkınma Partisi Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Ramazan ayının ilk günü Koç Otel’de gerçekleştirildi.
Ramazan’ın 1. günü gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, tuz mağarasının Çankırı ve Çankırı turizmi açısından büyük önem arz ettiğini dile getirdi.
Tuz mağarasının Çankırı’nın dünyaya açılan kapısı olacağını vurgulayan Belediye Başkanı Dinç “Tuz Mağarasıyla ilgili bir çalışma var. Orasının müteahhitti FETÖ’cü çıktığı için orası ihale fes oldu. Oradaki projede de bazı bizim hoşumuza gitmeyen yönlerini gördüm.
Tuz Mağarası Belediyemize geçti. Tuz mağaramızla ilgili önceden düşüncelerimiz ve fikirlerimiz vardı. Tuz mağarası sadece yerli turistlerin, Türkiye’deki insanların gelip gezip görebileceğinden ötesine taşınmak zorunda.
Şuanda şehrin turizm objesi olmaya ve dünyayı şehre çekmeye aday olan en önemli turizm objesi olabilecek bir mekan burası. Orayla ilgili projelerimiz süratle devam ediyor. Hep birlikte göreceğiz Tuz mağarasına biz dünyayı getireceğiz. Dünyadaki üç örneğini de gezdim oraları da aşacak şekilde bir çalışmaya başladık. Tuz mağarasını da şehrimize kazandırdığımızda biz üzerimize düşen vazifelerimizi bir hakkın has bel kader yerine getirmiş olacağız.” şeklinde konuştu.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.