22 Mayıs 2017

MHP il kongresi gerçekleşti

mhp (14)Milliyetçi Hareket Partisi aralarında Çankırı’nın da bulunduğu 41 ilde dün il kongresi gerçekleştirdi. Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Kongresi dün Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongrede 556 delegeden 399’u oy kullandı. 288 delegenin oyunu alan Hidayet Çelik MHP İl Başkanı oldu.
Dün Gerçekleştirilen MHP İl Kongresinde divan başkanlığına MYK üyesi Kadir Şekerci, üyeliklere Arif Çayır, Mustafa Karakaya, Halil Muratoğlu, Hüseyin Yakar seçildi.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan MYK üyesi Kadir Şekerci kongrenin tüm Çankırı’ya ve MHP teşkilatına hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Birliğimizin ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Açılış konuşmasından sonra faaliyet ve mali rapor okunarak kabul edildi. Raporların okunmasından sonra adayların konuşmasına geçildi. İki adayın yer aldığı seçimde ilk konuşmayı yapan Mustafa Köse, bir dilekçe verdiğini fakat bunun uygun görülmediğini aktararak, Çerkeş ilçesi için tüzüğün 42. maddesinin uygulandığını fakat tüzüğün 37. maddesinin Hidayet Çelik için neden uygulanmadığını dile getirdi. Tüzüğün 37. maddesine göre Hidayet Çelik’in aday olamayacağını aktaran Köse, aday olmama sebebini açıkladı.
“Şu salondan dolayı aday oldum” diyen Köse, “Bugüne kadar bu teşkilat böyle bir tablo ile karşılaşmadı. Polisler bizden daha fazla. Bu bizim ayıbımız. Salon bomboş. Biz bu hale niye geldik” dedi.
“Kongreye 2 gün kala Çerkeş teşkilatı görevden alındı. Seçimlerde oyu artan tek ilçe Çerkeş. Şimdi nasıl olacak. Bu partiye 40 yıl emek verenleri, belediye başkanları, milletvekilleri, geçmiş il başkanlarını yazmaz, üniversite öğrencilerini yazarsan onlarda buraya gelmez” dedi.
Bir çok ilçenin icralık olduğunu da aktaran Köse, “Bu sorunlar aşılmadığı sürece, bu yapı değişmediği sürece sonuç alma şansımız yok” dedi.
Köse’nin konuşmasından sonra kürsüye gelen Hidayet Çelik, eleştiri yapmanın kolay olduğunu aktararak, “Bu arkadaşımız partimize en ufak bir katkıda bulunmuş mu?” dedi.
“Her vatandaşımızın sorunları ile yakından ilgilenmek, sıkıntısında yanında olmak bizim için onurdur” diyen Çelik, “Çünkü biz vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye talibiz. Biz Çankırı’nın gönlüne talibiz. Biz Türk milliyetçisiyiz. Biz Çankırıyız ve inanıyorum ki gelecek bizim geleceğimiz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 556 delegenin yer aldığı seçimde 399 delege oy kullandı. Hidayet Çelik oyların 288’ini alırken Mustafa Köse ise 91 oy aldı. 20 oy da geçersiz sayıldı. Alınan bu sonuçlara göre Hidayet Çelik MHP Çankırı İl Başkanı oldu.
Gerçekleştirilen seçim sonrasında MYK üyesi Kadir Şekerci “Bu seçimin galibi MHP olmuytur” dedi.
MHP Çankırı İl Başkanlığına seçilen Hidayet Çelik ise, “Bu seçimi Hidayet Çelik değil MHP kazanmıştır. Hayırlı olsun” dedi.
MHP İl Başkanlığı Yeni Yönetim:
Başkan Hidayet Çelik
Yönetim kurulu: Ahmet Yılmaz, Hasan Çakır, Ahmet Akkaya, Hasan Kara, Süleyman Yılmaz, Bekir Çiğdem, Taşkın Özdemir, Adnan Sarıkaya, Osman Kandeğer, Ömer Şentürk, Nihat Okçu, Vahit Hallaç, Ethem Kapusuz, Ethem Korkmaz, Erol Emiroğlu, Recep Çapar, Fazlı Çağlar, Ercan Hıdır, Mehmet Çetin, Mustafa Türkoğlu,

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.